NTV

Buldan: Kurtulduğumuz için şükrediyoruz

Anadolu Ajansı

Türkiye

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İdris Naim Şahin’in İçişleri Bakanlığı görevinden alınmasıyla ilgili olarak, "O, bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır. Ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz'' dedi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, kabine revizyonuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BDP Grup Başkanvekili Buldan, 4 yeni bakana görevlerinde başarılar diledi.

Barış sürecinde özellikle İçişleri Bakanı Muammer Güler’in görev ve sorumluluğunun çok büyük olduğunu belirten Buldan, “Barış sürecinde herkes rolünü oynamalıdır. Gazsız, bombasız, müdahalesiz bir süreç istiyoruz. Milletvekillerinin coplanmadığı, halkın, gazetecilerin, hukukçuların, öğrencilerin tutuklanmadığı, sivil toplum örgütlerine baskıların olmadığı bir süreç iyi puan kazandıracaktır'' diye konuştu.

''İdris Naim Şahin bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır, ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz. Bir daha Allah, Şahin'in yüzünü bize göstermesin'' ifadesini kullanan Pervin Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Tabii Muammer Güler de halkımıza takla attırmasın, amuda kaldırmasın, bıraksın gaz bombaları yetim kalsın."

BDP'li Buldan, ana dilde savunmayla ilgili tasarının görüşmelerinde CHP'nin tavrını yadırgadıklarını belirterek ''CHP, bu sürecin altında kalmıştır'' diye konuştu.