'Bunlar hukukçu değil'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan HSYK düzenlemesiyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Farklı yerlerden alınan emirlerle hareket ederseniz, yürütmeye de görev düşer" dedi.

'Bunlar hukukçu değil'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca'daki camii inşaatında incelemeler yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, HSYK düzenlemesiyle ilgili TBMM Adalet Komisyonu'nda dün yaşanan tartışmalarla ilgili konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün TBMM Adalet Komisyonu'nda gerginliğe neden olan eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na tepki gösterdi.

'Komisyon çalışmalarına yetkisiz olanların gelmesi yanlış" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlar hukukçu değil, provoke ediyorlar" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Komisyon çalışmalarında herhangi bir yetkileri olmadığı halde oraya girmeleri var. Sen kimsin bir kere haddini bil. Eğer konuşmaya çok meraklıysan seni milletvekili yaparlar gelir konuşursun" şeklinde tepkisini dile getirdi.

"Komisyonda herşey oya dayalıdır" diyen Başbakan Erdoğan, "Oylama yapılmıştır. Anayasa'ya aykırı olmadığı belirlenmiştir" dedi.

'ANAYASA MAHKEMESİ'NE GÖTÜRÜR'
"Cumhurbaşkanımız nasıl bakar bilmiyoruz" diyen Erdoğan, "Muhalefetin bir şansı var onu Anayasa Mahkemesi'ne götürür. Onun sonucunu bakarız. Ben yaptım oldu mantığıyla olmayacağını biz de biliyoruz" şeklinde konuştu.

'HESAP VEREN BİZİZ'
"Bugün yargı gelip de millete hesap vermiyor. Hesap veren biziz" diyen Başbakan Erdoğan, yatırımcıların ve girişimcilerin önünü kesecek adımların atıldığını söyledi.

ANNESİNİN KABRİNİ ZİYARET ETTİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sabah saatlerinde Kısıklı'daki konutundan çıkarak annesi Tenzile Erdoğan ve babası Ahmet Erdoğan'ın kabirlerinin bulunduğu Karacaahmet Mezarlığı'na geldi.

BİLAL ERDOĞAN EŞLİK ETTİ
Başbakan Erdoğan'a oğlu Bilal Erdoğan da eşlik etti. Erdoğan'ın mezarlık ziyareti 15 dakika sürdü.

Karacaahmet Mezarlığı'nın ardından yapımı devam eden Çamlıca Camisi'nde incelemelerde bulunan Başbakan Erdoğan, burada yaklaşık 1.5 saat kaldı.

Çıkışta vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılaşan Erdoğan, araçtan inerek vatandaşlarla konuştu ve Mevlid Kandili'ni kutladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...