Erdoğan: Bunların kılavuzu paralel yapı

Kırşehir'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, anamuhalefet partisine yönelik, "Bunlar montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.01.2015 - 15:10

Erdoğan: Bunların kılavuzu paralel yapı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir'de toplu açılış töreninde konuştu.

Kırşehirlilere, haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimleri hatırlatan Erdoğan, ''Yeni ve yeni Anayasa için iradenizi ortaya tam manasıyla koymalısınız'' dedi.

''ADAMA SORARLAR...''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali ziyaretini eleştirenlere ise şu sözlerle yanıt verdi:

''Adama sorarlar; 'Acaba sizin 10 bin kilometreyi aşkın mesafeden gelip de Irak'ta, Kobani'de, Afganistan'da ne işin var ' Öyle mi? Ama siz eğer güçlü bir ülke güçlü bir imparatorluğun varisi iseniz, öyle düşünemezsiniz, 'Evet biz oralarda da varız' diyeceksiniz. Biz küçük düşünmüyoruz, büyük düşünüyoruz, varız, var olacağız. Gündemi belirlenen bir Türkiye yok artık, gündem belirleyen bir Türkiye var, bunu böyle bileceğiz.

''KILAVUZU KARGA OLANIN...''

Anamuhalefet partisinin genel başkanı çıktı bu Somali ziyaretinde, hastanede yapmış olduğum ziyarette meseleyi anlamadan, bilmeden, çocuklara dağıttığım hediyelerin ne olduğunu bilmeden, yalan yanlış bir ifadeyle Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına bir saygısızlık yaptı ve bu saygısızlığın sonunda yine rezil oldu. Kılavuzu karga olanın... Biliyorsunuz söylememe gerek yok. Biz çocuklara boyama kitapçığı dağıtıyoruz o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor, ona bu aklı veren kimlerse bu yanlışların içerisine sokuyorlar. Hep siyasette ki bugüne kadar kullandığı argümanlar böyle çirkin oldu. Montaja dayalı oldu. Hep böyle yalan yanlış haberlere dayalı oldu, hadi onlar şuursuz, onlar edepsiz ama anamuhalefet partisinin genel başkanı da bu montajı gerçek sanarak, almış getirmiş Mecliste grup kürsüsünde bu edep dışı, ahlak dışı montajı kullanıyor. Sonuçta ne oldu Kendisi küçüldü, küçük düştü, Türkiye'ye de dünyaya da bir kez daha rezil oldu.''

''BUNLARIN KILAVUZU PARALEL YAPI''

Erdoğan, anamuhalefet partisine yönelik de "Bunların işi montaj, montaj. Bunlar montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı. Paralel yapıyla el ele, kol kola şimdi montaj sanatını öğrendiler, bunu uyguluyorlar" diye konuştu.   

Sayfa Yükleniyor...