Bursa 7. Kitap Fuarı açıldı

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Bursa Kitap Fuarı, 28 Şubat 2009 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenen törenle kapılarını kitapseverlere açtı.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.02.2009 - 12:35

Bursa 7. Kitap Fuarı açıldı

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen ve Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi (UÜ) ile Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan fuar, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı.

Bu yıl 206 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilen fuar kapsamında, söyleşi, panel, şiir dinletisi ve okuma saati gibi 90 ayrı kültür ve edebiyat etkinliği düzenlenecek.

Yaklaşık 350 yazar, sanatçı, bilim adamı, gazeteci ve politikacının konuşmacı olarak yer alacağı fuarda, 600 yazar okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzalayacak.

Fuar süresince, Füruzan, İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Nihat Behram, Server Tanilli, Gülten Dayıoğlu, Zeynep Oral, Ahmet Ümit, Erdal Sarızeybek, Şükran Soner, Mustafa Balbay, Hikmet Çetinkaya, Cezmi Ersöz, Nihat Genç, Banu Avar, Yılmaz Odabaşı, Ece Temelkuran, Enver Aysever, İpek Ongun, İclal Aydın, Muzaffer İzgü gibi pek çok değerli yazar ve şair imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla bir araya gelecek.

Tüyap ve Nilüfer Belediyesinin 8 Martta düzenleyeceği ortak etkinlikler kapsamında ise söyleşi, panel, belgesel film gösterimi ve müzik dinletisiyle ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' kutlanacak.

Kutlama programında Zeynep Oral ''Kadın Olmak'', Füruzan ve Birsen Ferahlı ''Okumak, Yazmak ve Hayatı Anlamak'' üzerine söyleşilerde konuşmacı olarak yer alacak. Emel Çelebi'nin yönettiği belgesel film ''Gündelikçi'', oyuncu Yıldız Ay'ın katılacağı bir söyleşiyle gösterilecek. Program, Nilüfer Belediyesi İkinci Bahar Kadın Korosunun dinletisiyle sona erecek.

EĞİTİM FUARI

Bursa 5. Yurt İçi–Yurt Dışı Eğitim Fuarı da aynı gün 7 ülkeden 105 eğitim kurumunun katılımıyla açıldı. Ziyaretçilerine, eğitim olanakları hakkında bilgi edinme olanağı sunacak fuar süresince, internet üzerinde eğitimden yurt dışı eğitime, sınav sistemlerinden uluslararası iş hayatına kadar farklı konularda konferanslar verilecek.

Fuar kapsamında, vakıf üniversiteleri, ulusal üniversite ve yüksekokul tanıtımları, yüksek lisans ve MBA programları, yabancı ülkelerde yüksek öğrenim olanakları, özel eğitim kurumları, kreşler ve anaokulları, ilk ve orta öğrenim kurumları, özel kurslar ve dershaneler, bilgisayar ve muhasebe kursları, mesleki eğitimle ilgili kurslar, yabancı dil eğitimi ve yurt dışı eğitim kurumları, yardımcı kitaplar, sözlükler, ansiklopediler, videolar, CD'ler, görsel ve işitsel elektronik araç ve gereçler, elektronik sözlükler, bilgisayar yazılımları gibi konularda bilgi edinilebilecek.

Girişin ücretsiz olduğu Bursa 5. Kitap Fuarı, 28 Şubat–4 Mart tarihlerinde 11.00–20.00 saatleri arasında, Bursa 7. Kitap Fuarı da 28 Şubat–7 Mart tarihlerinde 11.00–20.00 saatleri arasında, 8 Mart 2009 Pazar günü ise 11.00–19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sayfa Yükleniyor...