Bursa ve Mersin’de molotof baskınları

Bursa ve Mersin’de molotofkokteyli eylem planladıkları iddia edilen kişiler yakalandı.

Anadolu Ajansı 08.01.2010 - 11:26

Bursa ve Mersin’de molotof baskınları

Bursa'da, kentin çeşitli bölgelerinde molotofkokteyli eylem planladıkları iddia edilen PKK üyesi 3 kişi yakalandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, terörle mücadele ekipleri, PKK'ya yönelik çalışmalar kapsamında, kentin muhtelif bölgelerinde örgüt adına molotofkokteyli atmak suretiyle saldırı eylemleri düzenleme hazırlığında olan Yusuf D, Masum O. ve Yunus Ö'yü, 6 Ocak’ta düzenlenen operasyon ile merkez Yıldırım ilçesinde gözaltına aldı.

Yapılan aramalarda, Yunus Ö'nün sırt çantasında 7 adet molotofkokteyli, Yusuf D'nin üzerinde 1 adet sprey boya ve eldiven ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Bu arada, Masum O'nun ise eylemin ardından kıyafet değiştirmek için iki pantolonu üst üste giydiği belirlendi.

Zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, zanlılardan Yusuf D'nin 2005 yılında Diyarbakır'da örgüt propagandası yapmak amacıyla kendisini yakma girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Mersin’de de Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yaptıkları operasyonla 4 kişiyi molotofkokteyli hazırlarken suçüstü yakaladı. Operasyonda, ayrıca molotofkokteyli yapımında kullanılan malzemeler ile çok sayıda sapan ve bilye ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanmasın ardından adliyeye sevk edilen 4 kişiden 3'ünün tutuklandığı, birinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...