Bursa'da 35 yaşındaki bir kadın, boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülmüş, 6 yaşındaki oğlu ise annesinin cesedinin üzerinde ağır yaralı halde bulundu.

Küçük çocuğun polise ''Eve en son eniştem geldi'' geldi demesi üzerine zanlı Güner O. gözaltına alındı.

Zanlının evinde arama yapan güvenlik güçleri, bu kişinin olay sırasında giydiği kanlı elbiselerini bulurken, olayın ardından kuyumcuya satılan bilezik de ele geçirildi.

Merkez Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi Sümbül Sokak'ta tek katlı evde, ayrıldığı ikinci eşinden olan 6 yaşındaki oğlu Hasan ile yaşayan Ayşe Gökçe (35), çalıştığı düğün salonuna gitmedi.

Alemdar Mahallesi'ndeki düğün salonunun sahipleri, temizlik işlerinde çalışan Gökçe'nin işe gelmemesi üzerine komşularını arayarak hakkında bilgi almak istedi.

Komşuları ve yakınları, kapının açılmaması üzerine arka bahçeden girdikleri evin oturma odasında Gökçe'yi, boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış şekilde ölü, çocuğunu ise annesinin cesedinin üzerinde ağır yaralı halde buldu.

İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, durumu ağır olan Hasan'ı Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdü. Küçük Hasan, buradaki ilk müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

"EVE EN SON ENİŞTEM GELDİ"
Küçük çocuğun, polislerin sorusu üzerine ''Eve en son eniştem geldi'' demesinin ardından güvenlik güçleri, Ayşe Gökçe'nin ilk kocasından olan büyük kızının eşi Güner O'yu gözaltına aldı.

Bu arada, 4'ü ilk eşinden olmak üzere 5 çocuk annesi Gökçe'nin, kolundaki bir bileziğin kayıp olduğu da anlaşıldı.

ZANLI GÖZALTINDA
Ayşe Gökçe'nin ilk kocasından olan büyük kızının eşi Güner O.'nun, 3 gün önce borç olarak istediği bir bileziği kendisine vermediği için gece geç saatlerde kayınvalidesini 10, 6 yaşındaki Hasan Bayram'ı da 17 yerinden bıçakladığını belirlendi.

Zanlının Teleferik Mahallesi'ndeki evinde arama yapan güvenlik güçleri, bu kişinin olay sırasında giydiği kanlı elbiselerini buldu. Olayın ardından, zanlının bir kuyumcuya sattığı bilezik de güvenlik güçlerince ele geçirildi. Zanlı Güner O'nun yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.

GENÇ KADININ SON GÖRÜNTÜLERİ
Bu arada, bileziği için damadı tarafından öldürülen Ayşe Gökçe'nin olaydan yaklaşık 2 saat önce evinin yakınındaki bir marketten yaptığı alışveriş görüntüleri iş yerindeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Market yetkilileri, Gökçe'nin, hemen hemen her akşam aynı saatlerde sigara almak için iş yerine geldiğini ifade ederek, ''Sanıyorum saat 22.00 sıralarıydı. Yine marketime geldi. Tahin helvası, sigara ve çocuğuna gofret aldı. Parasını ödeyerek buradan ayrıldı'' dedi.