Bursa'da fabrika yangını

Bursa'da ısı yalıtım sistemleri üretimi yapan fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı. Vali Canbolat, 3 çalışanın dumandan etkilendiği için hastaneye sevk edildiğini söyledi

Haberler - DHA 16.05.2022 - 15:32 | Son Güncelleme : 16.05.2022 - 16:04

Bursa'da fabrika yangını

'nın Kestel ilçesindeki fabrika yangınında 3 çalışan dumandan etkilendi. 

Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiyenin yanı sıra polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Tesisin üretim alanının tamamına yayılan yangın kontrol altına alındı. 

Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptığı açıklamada, yangının ilk belirlemelere göre yandaki bir tesise sıçradığını düşündüklerini ancak alevlerin yayılmadığını tespit ettiklerini söyledi.

Bölgeye tüm ekiplerin sevk edildiğini anlatan Canbolat, "Fabrika çalışanlarının ifadesi kapsamında söylüyorum, asma tavan arasındaki elektrik kaynaklı yangının çıktığı ifade ediliyor. Daha sonra tabii ki itfaiye değerlendirmeler yapacak. Şükürler olsun ki herhangi bir yaralı ve can kaybı yok şu an. Fabrikanın yöneticilerinin söylediği de bu. Dumandan etkilenen 3 çalışan var. Onlar da hastaneye sevk edildi" ifadesini kullandı.

Canbolat, fabrikanın 95 çalışanı olduğunu belirterek "İçeride kimyasallar var. Onunla ilgili de müdahaleler yapılıyor. Bütün imkanları seferber ettik. Allah beterinden korusun. Şu an için sevindirici olan şey bir can kaybının olmaması" ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da 35 itfaiye aracı ve çevre ilçelerden gelen destek ekipleriyle alevlere müdahale edildiğini dile getirdi.

Aktaş, yangının sıçramasının engellendiğini kaydetti.

Yangın sonrası oluşan fabrika havadan görüntülendi Yangın sonrası oluşan fabrika havadan görüntülendi

Sayfa Yükleniyor...