Bursa'da ölümüne halay

Sağlık Bakanı Koca'nın en riskli 3 şehir arasında saydığı Bursa'da kısıtlamalara rağmen cadde ortasında halay çeken düğün sahiplerine soruşturma başlatıldı. Osmangazi ve Yıldırım'da iki düğünün sahiplerine 12 bin 600 lira para cezası kesildi.

Haberler - İHA 27.11.2020 - 09:19 | Son Güncelleme : 27.11.2020 - 09:42

Bursa'da ölümüne halay

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 3 riskli şehir arasında saydığı ’da düğünlerde sokak eğlenceleri ve halaylar hız kesmiyor. Dün gece Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde sokakta eğlenip konvoy yapan iki düğünde dört aileye 12 bin 600 lira idari para cezası kesildi. Davetliler sosyal mesafe kuralına uymazken, dakikalarca dans etti. Eğlenceye katılanların çoğunun maskesiz olması dikkat çekti.

Dünya genelinde Covid-19 nedeniyle düğünler ve toplu organizasyonlar bir süre önce yasaklanmıştı. Normalleşme süreci ile birlikte 1 Temmuz itibariyle sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak düğünlerin yapılabileceği açıklandı. Daha sonra vakaların yeniden artmasıyla düğünler 1 saate indirilmişti.

Bursa’da yapılan iki düğünde ne sosyal mesafe, ne de maske kuralına uyuldu.

Osmangazi ilçesi Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Yıldırım ilçesi Samanlı Caddesi'nde düğüne katılanlar uyarılara aldırış etmeden sokak ortasında eğlendi. Düğüne katılanlar gelin alma merasiminde halay çekip dans ederek dakikalarca eğlendi.

O ANLAR KAMERALARA YANSIDI

İki düğünde de sosyal mesafenin hiçe sayıldığı o anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Yaklaşık 100 kişilik davetlinin sosyal mesafesiz olmasının anları dakikalarca devam etti.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Osmangazi ve Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri iki düğündeki gelin ve damat tarafına her biri 3 bin 150 lira olmak üzere toplamda 12 bin 600 lira idari para cezası uyguladı.

Sayfa Yükleniyor...