Bursa'daki canlı bombanın otobüs terminalindeki görüntüleri

Bursa'daki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren kadın teröristin, olaydan 3 gün önce Şanlıurfa'dan geldiği öğrenildi. Terörist, "Sultan" adını kullanarak otobüs firmasından sahte isimle bilet almış. Canlı bombanın terminaldeki görüntüleri de ortaya çıktı.

İHA - Anadolu Ajansı 28.04.2016 - 11:43 | Son Güncelleme : 28.04.2016 - 11:53

Bursa'daki canlı bombanın otobüs terminalindeki görüntüleri

Bursa Ulu Cami yakınlarında dün akşam saatlerinde meydana gelen, 13 kişinin yaralandığı, canlı bombalı saldırıyı gerçekleştiren kadın teröristin, olaydan 3 gün önce şehirler arası bir yolcu otobüsüyle Şanlıurfa'dan Bursa'ya geldiği belirlendi.

''SULTAN'' ADINI KULLANARAK BİLET ALMIŞ

Teröristin, "Sultan" adını kullanarak otobüs firmasından sahte isimle bilet aldığı, Bursa'da gözaltına alınan kişilerin yanında kaldığı tespit edildi.

Ulu Cami yakınına kadar bir taksiyle gelen kadın teröristin, taksiden inip yürürken çevredeki polis ekiplerini görünce panikleyerek elindeki çantada bulunan ve ilk bulgulara göre amonyum nitrat kullanılarak hazırlandığı değerlendirilen bomba düzeneğini patlattığı ihtimali üzerinde duruluyor. 

Bir başka iddia ise bombacının caminin önünden geçerken ayağının takılıp düştüğü ve elindeki çantayı kalabalığa atmaya çalıştığı yönünde.

Teröristin parçalanmış cesedi, İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

CANLI BOMBANIN TERMİNALDEKİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan canlı bombanın otobüs terminalindeki görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, şehir dışından Bursa’ya gelen kadın canlı bombanın, taksicilerle görüşerek kendisine yardım edecek kişilerin bulunduğu Görükle’deki bir sitenin adını verdiği görüldü.

Elinde çanta olan kadının adresin yazılı olduğu kağıdı taksiciye verirken tedirgin hali dikkat çekti. Taksici ise 25 yaşlarındaki başörtülü kadın teröristi Görükle’ye götürdü.

15 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarihi Ulu Cami'nin batı girişi bölümünde, dün bir kadın terörist bomba düzeneğini patlatmıştı. Teröristin öldüğü olayda yaralanan 13 kişi, Muradiye ve Çekirge devlet hastanelerinde tedavi altına alınmıştı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilmişti. Olayla ilgili farklı illerde 15 kişi gözaltına alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...