Bursa'daki fabrika patlamasında 2 tutuklama

Bursa'da 5 kişinin öldüğü iplik-boya fabrikasındaki patlamaya ilişkin soruşturmada gözaltına alınan fabrikanın sahibi ve iş güvenliği uzmanı tutuklandı.

bursa-patlama-4.jpg

Son dakika haberi!

Bursa'nın Gürsu ilçesinde bir iplik-boya fabrikasında dün meydana gelen ve 5 kişinin hayatını kaybetmesi 16 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili gözaltında bulunan fabrika sahibi Şükrü Demir ile iş güvenliği uzmanı Tuğba Tongaç, tutuklandı.

Fabrikadaki patlamanın ardından gözaltına alınan Şükrü Demir, iş güvenliği uzmanı Tongaç ile adliyeye sevk edildi. Demir ve Tongaç, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

PATLAMADA ÖLEN OĞLUNUN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Fabrika sahibi Şükrü Demir, patlamada ölen oğlu Yavuz Demir'in cenaze törenine polis nezaretinde katıldı. Bursa Adli Tıp Kurumu morgundan yakınları tarafından alınan Demir'in cenazesi, merkez Yıldırım ilçesi Emirsultan Mahallesi'ndeki Emirsultan Camisi'ne getirildi.

Törene Yavuz Demir'in babası Şükrü Demir ile kardeşleri Eyüp ve Sabri Demir'in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık katıldı.

Demir'in cenazesi, kılınan namazın ardından Teferrüç Mahallesi'nde bulunan Sarıkaya Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazının ardından Yavuz Demir'in babası Şükrü Demir bir süre taziyeleri kabul etti. Demir burada oğlu Sabri Demir'e sarılarak ağladı.

Sayfa Yükleniyor...