Bursa'daki terör saldırısında gözaltı sayısı 17'ye çıktı

Bursa'da, tarihi Ulu Cami civarında gerçekleşen ve 13 kişinin yaralandığı terör saldırısına dair, Afyonkarahisar'da 1 kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 17'ye yükseldi.

Anadolu Ajansı 30.04.2016 - 12:51

Bursa'daki terör saldırısında gözaltı sayısı 17'ye çıktı

Bursa'da, tarihi Ulu Cami civarında gerçekleşen ve 13 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin, Afyonkarahisar'da bir kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 17'ye yükseldi. 

Cumhuriyet savcılığı tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sürüyor. 

Üzerindeki bomba düzeneğini patlatan ve 13 kişinin yaralanmasına neden olan kadın teröristin, örgüt bağlantılarının ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarda daha önce yakalanan Emine K'nın bir akrabası, Afyonkarahisar'da gözaltına alındı. 

"KONTROL NOKTASINDAN SAHTE KİMLİKLE GEÇMİŞ" 

Patlayıcının Bursa'ya ulaştırılması ve saldırının organizasyonuyla diğer aşamalarında önemli rol oynadığı iddia edilen Emine K'nın akrabasının da yakalanmasıyla gözaltı sayısı 17'ye çıktı. 

Bu arada, Şanlıurfa'dan Bursa'ya gelen kadın teröristin içinde bulunduğu yolcu otobüsünün rutin kontroller sırasında İnegöl ilçesinde durdurulduğu, teröristin, "Sultan Y." adına düzenlenmiş sahte kimliği göstererek, kontrol noktasından geçtiği belirlendi. 

Sayfa Yükleniyor...