'Büyük atlama'

"Büyük Atlama" (Big Jump) olarak bilinen etkinlik, bu sene 8 Temmuz Pazar günü saat 16.00'da tüm Avrupa ve Türkiye'de gerçekleşecek.

Haberler 05.07.2012 - 16:32

'Büyük atlama'

Hasankeyf’te Dicle, Halfeti’de Fırat, Antalya’da Alakır, Samsun’da Kızılırmak nehirlerinin kıyısında buluşulacak. Atlama sadece nehirlere olmayacak: Burdur ve Amik göllerine de atlanacak.

Ayrıca Ankara Beypazarı, İstanbul Burgazada, İzmir Gediz Deltası, Muğla Yuvarlakçay, Aydın Güzelçamlık Milli Parkı gibi birçok yerde de serin sulara atlanacak.

Geçen yıl Avrupa’nın birçok ülkesinde 115 farklı noktada büyük atlamalar gerçekleşmişti.

Tüm dünyada olduğu gibi ’de de nehirler, göller ve denizlerin çok değerli olduğunu belirten Doğa Derneği Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Gezegenimizde yaşamın temel kaynağı olan su, devlet ve şirketlerin acımasız uygulamaları nedeniyle ne yazık ki her geçen gün bu özelliğini kaybediyor. Oysa bizler suyla olan bağlarımızı yeniden hatırlamak, suyla bütünleşmek ve yaşam kaynağımızı korumak istiyoruz. Hepinizi bu pazar nehirlere ve onların beslediği göl ve denizlere atlayarak, yaşamın kaynağı suya şükranlarımızı sunmaya davet ediyoruz” dedi.

Sayfa Yükleniyor...