Büyük ödüllü JavaFX yarışması başlıyor

Yazılım geliştiriciler, Sun Microsystems’ın düzenlediği ödüllü JavaFX yarışmasında 25.000 dolarlık büyük ödül için yarışacak.

18.05.2009 - 12:39

Büyük ödüllü JavaFX yarışması başlıyor

Sun Microsystems 25.000 dolar ödüllü JavaFX yarışması düzenliyor. 29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek yarışmanın değerlendirmeleri 1 – 29 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Kazananlar ise 29 Haziran haftası duyurulacak.

Yarışma ile ilgili güncelleştirmeleri ve hatırlatmaları almak için öncelikle http://www.javafxtr.com/ adresinden ulaşılabilen kayıt ve katılım formlarını doldurmak gerekiyor. Geriye sadece JavaFX 1,1’i yüklemek, JavaFX 1,1 ve NetBeans kullanarak yenilikçi bir zengin Internet uygulaması geliştirmek kalıyor.

Yarışmada dereceye giren yazılımcıları büyük ödüller bekliyor. İlk üç proje için verilecek ödüller şöyle:
1.ye 25.000 dolar,
2.ye 10.000 dolar,
3.’ye 5.000 dolar.

Ayrıca yarışmaya katılan 100 kişiye onur ödülü olarak 25 dolar değerinde Amazon Hediye kuponu verilecek.

ÖĞRENCİLER DE YARIŞIYOR
JavaFX Yarışması’nda öğrenci kategorisi de bulunuyor, yarışmaya üniversite öğrencileri de başvurabiliyor. Öğrenciler için içinde ek ödüller olan özel bir kategori oluşturuldu. Öğrenci kategorisinde öğrencilerin gerçekleştirdiği uygulamalardan en iyi ilk üç uygulama 1500 dolar ile ödüllendirilecek. Öğrenciler büyük ödüller için de yarışabilecekler. Ancak her bir katılım için tek bir ödül verilecek.

Yarışmayla ilgili katılma koşulları, kurallar, değerlendirme kriterleri gibi her türlü detaylı bilgiye www.javafxtr.com adresinden ulaşılabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...