Büyük operatörler CeBIT'te yok

Türk Telekom, Turkcell, Avea, Vodafone gibi markaların fuarda yer almamasını değerlendiren direktör Yozgat, bunun firmaların kendi kararı olduğunu ve gelecek yıl için şimdiden görüşmelere başlandığını söyledi.

Anadolu Ajansı 07.10.2009 - 21:33

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia 2009 Fuarında bu sene büyük operatörlerin standları yer almadı.

Binin üzerinde 45 farklı sektöre yönelik kurumsal çözümlerin sunulduğu fuarda, Türk Telekom, Avea, Turcell, Vodafone gibi büyük operatörlerin standları bulunmuyor.

Konuya ilişkin soruları yanıtlayan CeBIT Bilişim Fuarı Direktörü Orkunt Yozgat, herkesin kendi pazarlama stratejileri olduğunu, herkesin katılıp katılmamakta serbest olduğunu söyledi.

Yozgat, ''Biz bu sene zaten en başta iş ağırlıklı, iş çözümleri ağırlıklı olacak diye yolumuzu seçmiştik. Türksat da ana oturumu seçerken o tarafı daha kuvvetli olduğu için onları ana sponsor olarak seçtik o şeklide ilerledik. Bu firmalar bu sene katılmamayı tercih ettiler ama gelecek sene için şimdiden görüşüyoruz.

... Bu sene bence fuar bu yüzden geçen senelerden daha farklı. Daha az show var, daha az eğlence var ama daha çok işe var, daha çok işe yönelik uygulamalar var. O anlamda değişiklik arz ediyor'' dedi.

''Operatörler keşke gelseler ama gelip gelmemek onların kararı, hepsinin pazarlama stratejisi var'' diyen Yozgat, Türk Telekom'un grup olarak bu sene hiç bir fuara katılmama kararı aldığını, Vodafone'nin zaten üç-dört senedir hiç katılmadığını, ana sponsor olan Turkcell'in Bilişim Zirvesi'nde sponsor olduğunu belirtti.

Yozgat, ''Onların yerine Türksat var, Smile ADSL var, Turk.net var. Şu anda ilk günün sonuna geliyoruz. Bize gelen eleştiriler hep pozitif.

Fuarı gezen firmaların kalitesi, ürünler anlamında şu ana kadar geri dönüşler hep pozitif'' şeklinde konuştu.

Fuara 1.005 firmanın katıldığını ve hala talep olduğunu belirten Yozgat, bu sene kriz olduğu için firmaların son dakikayı beklediğini, bugün bile satış yapıldığını belirtti.

Yozgat, ''Ziyaretçi anlamında ilk gün yoğun geçti, inşallah bu iyilik diğer günlerde devam eder. Hafta sonu çok yoğun olur'' dedi.

''ZİRVE SPONSORLUĞUMUZ DEVAM EDİYOR''
Bilişim Zirvesi'nin Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler de geçen sene büyük bir stand alanı ile fuara katılan Turcell'in bu sene fuarda stand olarak yer almadığını belirtti.

Öztürkler, ''Ancak zirve sponsorluğumuz devam ediyor. Biz bunu iki üç güne sıkıştırmak istemiyoruz. Aslında gerek Turkcell binamızda gerek mağazamızda, gerek teknoloji binamızda değişik alanlarda ''Turkcelli Yaşam'' dediğimiz konsepti deneyimlettirmek için değişik projelerimizi başlattık'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...