"Büyükçekmece'de köprü çökerse felaket yaşanır"

Geçtiğimiz aylarda bir bölümü çöken Büyükçekmece D 100 Karayolu Mimar Sinan Köprüsü'nde çökmenin devam ettiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Köprü çökerse felaket yaşanır" dedi.

Haberler - DHA 03.06.2015 - 22:17

"Büyükçekmece'de köprü çökerse felaket yaşanır"

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin Haziran ayı birinci oturumunda konuyu gündeme getiren Hasan Akgün, "Büyükçekmece D 100 Karayolu üzerindeki kuzeyde kalan köprü artık kendisini taşıyamayacak haldedir. Köprünün her tarafı oturmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda köprünün batı kısmı çöktükten sonra onarım yapıldı. O tarihten bu yana köprüde 7-8 santimetrelik bir çökme oldu. Köprünün kolonları ve kirişleri yarılmış durumda. Bunların yakın plandan fotoğraflarını çekip, kişiye özel bir üst yazıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na intikal ettirildi. Allah korusun ama yarın bu köprü üzerinde otobüsler, kamyonlar varken çökerse çok büyük zaiyat veririz" dedi.

Akgün, "Mevcut köprünün yerine yapılacak olan köprü bir an önce yapılmalıdır. Oraya ayrıca ikinci bir köprü daha yapılmalı. Kuzeydeki çökmekte olan köprü de yeniden yapılmalıdır. D 100 Karayolu Mimar Sinan Köprüsü çöktüğü zaman Büyükçekmece dolayısıyla da İstanbul felç olacaktır. Hiçbirimizin arzu etmediği felaketlerle karşılaşabiliriz. Bu açıdan dikkatlerin bu köprüye çekilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...