Büyükelçiliklerden Ankara'daki saldırıya kınama

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara'da düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Anadolu Ajansı 17.02.2016 - 21:10

Büyükelçiliklerden Ankara'daki saldırıya kınama

İngiltere Büyükelçisi Moore, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Birleşik Krallık bu zor zamanında Türkiye ile omuz omuzadır. Terörizmi kesin ve net olarak kınıyorum" mesajına yer verdi.

Moore, terör saldırısını "korkunç bir haber" olarak nitelerken, "Olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Bass ise Twitter mesajında, "Ankara'da gerçekleşen terör saldırısının derin üzüntüsü ve şoku içerisindeyim. Kalbimiz ve dualarımız saldırıdan etkilenenlerledir" ifadelerine yer verdi. 

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries, büyükelçiliğin internet sitesinden yayımladığı açıklamasında, "Ankara’daki Kızılay Meydanı'nda bugün gerçekleşen alçakça saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz. Bu elim olayda Türkiye ile omuz omuzayız ve saldırıda mağdur olanların ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...