Büyükelçilikteki Cem Garipoğlu'nun abisi çıktı

Bugün bazı basın organlarında yer alan ve TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın da benzer yönde açıklamalarda bulunduğu, Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun Moskova Büyükelçiliği'nden kaçtığı iddiları, emniyetçe yalanladı: O kişi abisiydi.

Haberler 02.07.2009 - 21:34

Emniyet Genel Müdürlüğü, Münevver Karabulut cinayeti şüphelisi C.G'nin, 'nin Moskova Büyükelçiliği'nden kaçtığı iddialarına ilişkin olarak, ''Yapılan araştırma neticesinde söz konusu şahsın C.G. değil, abisi L.G olduğunun tespit edildiğini'' bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı medya organlarında 'Münevver Karabulut cinayeti şüphelisi C.G'nin Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğinden kaçtığı' şeklinde haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, ''Emniyet Genel Müdürlüğümüz İnterpol-Europol-Sirene Daire Başkanlığı tarafından yapılan araştırma neticesinde söz konusu şahsın C.G. olmadığı, abisi L.G. olduğu tespit edilmiştir'' denildi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan da, Cem Garipoğlu'nun aranmasıyla ilgili olarak, ''Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair birtakım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız'' demişti.

Zonguldak'ta açıklamalarda bulunan Toptan, bir gazetecinin, Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem G'nin, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğiden kıl payı kaçtığı iddialarına ilişkin sorusu üzerine, ''Geçen hafta Moskova ziyaretimde Federasyon Konseyi Başkanı'na konuyla ilgilenmesini, Türkiye'nin bu konuda hassas olduğunu söyledim. Yardımlarını da istemiştim. Sayın Başkan da konuyla bizzat ilgileneceğini söylemişti.

Ertesi gün beni aradı. Olayla ilgili bir bölüm bilgilerin eksik olduğunu, onların tamamlanmasını rica etti. Ben de Büyükelçi'mize gerekli bilgilerin verilmesini söyledim. Ertesi gün bilgiler iletildi. Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair bir takım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız'' şeklinde konuşmuştu.

Sayfa Yükleniyor...