Büyükerşen: Beni aday gösterecekler sandım

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti'nin belediye başkanlarını tanıtım toplantısını eleştirdi. CHP'li Büyükerşen tanıtım filmindeki tüm yatırımların kendi hizmetleri olduğunu söyledi, "Beni aday gösterecekler sandım" dedi.

26.11.2013 - 19:02

Büyükerşen: Beni aday gösterecekler sandım

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında Eskişehir adayını açıklamadan önce kentle ilgili görselleri izlerken şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Büyükerşen, "Tramvaylar, Porsuk, gondollar bizim yaptığımız göletler, benim kurucusu olduğum Anadolu Üniversitesi. Bir ara 'Acaba Sayın Başbakan beni mi AKP'den Eskişehir adayı olarak ilan edecek' diye endişeye kapıldım. Harun Karacan'ı aday gösterdiğini söyleyince rahatladık hepimiz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Erdoğan'ın bugün TBMM'de belediye başkan adaylarını açıklarken o kentte yaptıkları hizmetlerin video görüntülerinin de ekrana yansıtıldığını, kendisinin bu görüntüleri izlediğini söyledi.

Sıra Eskişehir'e geldiğinde kentle ilgili görüntülerinde kendisi ve arkadaşlarının yaptıkları hizmetlerin ağırlıklı olarak gösterildiğini söyleyen Büyükerşen, şöyle konuştu:

"Baktık ki ekranda benim ve arkadaşlarımın yıllardan beri Eskişehir'i dünya çapında tanınır hale getiren yatırımlar gösterildi. Tramvaylar, Porsuk Çayı, gondollar bizim yaptığımız göletler ve benim kurucusu olduğum Anadolu Üniversitesi. Bir ara 'Acaba Sayın Başbakan beni mi AKP'den Eskişehir'de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edecek' diye endişeye kapıldım. Ama sonra konuşmasının sonunda nihayet adayının yine benim kurduğum ve yine benim fikrim olarak Türkiye'de herkese imkan ve fırsat eşitliği veren yüksek öğretim, hem de her yaştan insana beşikten mezara kadar eğitim imkanı veren Açıköğretim Fakültesi'nden mezun olduğunu hatırladığım Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan'ı aday olarak gösterdiğini söyleyince rahatladık hepimiz."

Yılmaz Büyükerşen, "Kendilerine ait nereler var o video görüntülerinde diye baktığımız zaman, ben ve arkadaşlarımın gördüğü bir tek, halen bitmemiş olan, hiçbir sosyal donatısı olmayan Karapınar TOKİ konutları ile Eskişehir'i Türkiye'de yapılmaması lazım gereken anlamının dışında bir iş olan çevreyolu. Düz ovada yedi battı çıktıyla yapmış oldukları çevreyolunu gösterdi. Gerçekten bunların zamanındadır" dedi.

"Bir de sağ olsunlar Hızlı Tren de onların zamanındadır" diyen Büyükerşen, şöyle devam etti:

"Ancak Hızlı Tren İstanbul Ankara arası bir projedir. Eskişehir de demiryollarının kavşak noktasında olduğu için hızlı trenin geçmek mecburiyetinde olduğu bir şehirdir. O yüzden Ankara Eskişehir'e kadar yapılmıştır. Şimdi İstanbul'a yapılacak. Tabi biz bundan memnunuz. Sayın Başbakan'a teşekkür etmemiz lazım. Ancak hemen hatırlatayım ki o proje, Ecevit başbakanlığındaki koalisyon hükümeti zamanında projelendirilmiş ve kredisi bulunmuştur. Ulaştırma Bakanı o tarihlerde koalisyon ortağı MHP'nindi ve Sayın Enis Öksüz bakandı. Ondan sonra da Oktay Vural Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Onların zamanında ele alınmıştır."

AK Parti'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Harun Karacan'a "Hayırlı olsun" dileklerini ileten Yılmaz Büyükerşen, "Kendisine başarılar diliyorum. Benimse adaylığım henüz açıklanmadı. Eskişehir CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı belli değil. Ama tabi daima seçim bir rekabettir, bir yarıştır. Bu konudaki kararı Eskişehirliler verecektir" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...