Büyükerşen CHP'ye katılmayı düşünüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in 18 Aralık’taki kurultayda CHP’ye katılacağı öne sürüldü. CHP'ye katılma konusunu değerlendirdiğini söyleyen Büyükerşen, "Zamana ihtiyacım var" dedi.

06.12.2010 - 16:53

Büyükerşen CHP'ye katılmayı düşünüyor

CHP’de Olağanüstü Buyük Kurultay 18 Aralık’ta yapılacak. Kurultayda aralarında belediye başkanlarının da olduğu pek çok önemli ismin CHP’ye katılması bekleniyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de kurultayda CHP’ye geçeceği iddia edildi.

CHP Eskişehir İl Başkanı Erman Gölet, konuyla ilgili olarak “CHP'nin iktidar olmasına katkı verecek herkesi alnından öperiz. Hele de katkının en büyüğünü verme gücüne sahip Yılmaz Büyükerşen'in partiye katılması en çok beni mutlu eder. Kapımız herkese açıktır” dedi.

BÜYÜKERŞEN: KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİL
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, iddialarla ilgili Anadolu Ajansı’na konuştu.

CHP'ye geçme konusunda kendisine teklif yapıldığını bildiren Yılmaz Büyükerşen, şunları söyledi:

''Sayın Kemel Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesinin gerek CHP, gerekse Türkiye'de demokrasinin gelişmesi için ümit verici olduğunu çeşitli kez ifade ettim. Çünkü büyük bir çoğunlukla iktidarda olan partilerin karşısında güçlü muhalefet partileri olmazsa bizdeki Siyasi Partiler Kanunu'nun doğal sonucu olan, parti liderlerinin rejimi tek adam totalitarizme yol açmasına endişe edilir. Onun için iktidarın karşısında, onu kontrol edip dengeleyecek güçlü muhalefet partilerinin olması gerekir. Meşhur bir reklamda olduğu gibi kontrolsüz güç, güç değildir, tehlike yaratır ve kazaya sebep olur.

Bana göre, istikrarlı siyasi rejimler için sağda, solda ve merkezde olan irili ufaklı partilerin bölünmüşlüğü de bizim gibi ülkeler için sağlıklı bir durum değildir ve bunların birleşerek parti sayısının azalmasında sayısız faydalar vardır. Bizde, solda ki bölünmeler çok fazladır. Türkiye'de sağlı, sollu yaklaşık 60 partinin mevcudiyeti siyasette sağlıklı bir tablo değildir.''

‘DEĞERLENDİRİYORUM’
''Şu an için CHP'den yapılan teklifler karşısında Türkiye'deki siyasete katkımın olup, olmayacağı konusunda değerlendirme yapma sürecindeyim. Biraz daha zaman ihtiyacım var. Vereceğim kararı kamuoyuna yine ben açıklarım'' diyen Büyükerşen, bunun dışındaki haberlerin kaynağının kendisi olmadığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...