NTV

Caddeyi birbirine katan sürücü içmeye devam etti

İHA

Türkiye

Konya’da tramvay yoluna girerek taş dubalara çarptıktan sonra olay yerinden kaçan TIR şoförü, arıza nedeniyle yol ortasında duran aracında beklerken su şişesine boşalttığı içkisini içmeye devam etti.

Konya'da bir TIR, dün gece saat 23.00 sıralarında, Mevlana Caddesi üzerinde bulunan tramvay yoluna girdikten sonra cadde ortasında yolu ayıran taş dubalara çarptı.

Yere sabit olan taş dubaları parçalaya parçalaya giden TIR sürücüsü daha sonra olay yerinden kaçtı.

Kazanın olduğu sıralarda bölgede bulunan Büyükşehir Belediyesi Çevre Zabıta ekipleri, kaçan TIR şoförünün peşine düştü.

Kaza sonrası yağ akıtmaya başlayan TIR’ın arkasından giden zabıta ekipleri, yoldaki yağ izlerinden TIR’ı merkez Karatay ilçesi Fetih Caddesi ile Cemil Çiçek Caddesi kavşağında yol ortasında arıza yapmış halde buldu.

İÇMEYE DEVAM ETTİ

Sürücünün alkollü olduğunu anlayan zabıta ekipleri, durumu polise bildirdi. Bu sırada aracından inen TIR şoförü Zeki K., gazetecilerin “Kaza nasıl oldu. Alkollü müsünüz? Kazayı nasıl yaptınız?" sorularına yüzünü kapatarak “Bilmiyorum. Hayır” diyerek cevap verdi. 

Daha sonra soruları yanıtsız bırakan alkollü sürücü, aracına binerek beklemeye başladı. Bu sırada elinde bulunan pet şişeden su içen TIR sürücüsü daha sonra pet şişenin içerisine çam şişedeki içkiyi döküp içti.

Bu sırada kaza haberini alarak olay yerine gelen sürücünün ağabeyi, kaza yapan
kardeşini araçtan indirerek tepki gösterdi. Aşırı derece alkollü olan TIR sürücüsü daha sonra olay yerine gelen polisler tarafından alkol muayenesi için hastaneye götürüldü.

Kaza sonrası TIR şoförüne alkollü araç kullanmaktan ve kamu malına zarar vermekten cezai işlem uygulanarak ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

ETİKETLER