Çağlayan: Faiz lobisinin ayağına bastık

Ekonomi Bakanlığı görevini Nihat Zeybekçi’ye devreden Zafer Çağlayan, oğlunun da tutuklandığı operasyonun hükümete karşı yapıldığını belirterek, “Faiz lobisinin ayağına bastık” dedi. Ailesini ihmal ettiğini belirten Çağlayan, açıklama sırasında duygusal anlar yaşadı.

Haberler 26.12.2013 - 12:38

Çağlayan: Faiz lobisinin ayağına bastık

Ekonomi Bakanlığı’na atanan Nihat Zeybekçi, görevi Zafer Çağlayan'dan devraldı.

Çağlayan, Nihat Zeybekci'ye yeni görevinde başarılar diledi.

11 yıllık başarılarının bazı şer odaklarını ve düşmanlarını rahatsız ettiğini söyleyen Çağlayan, "Ben biliyor ve inanıyorum ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kadrosu bizler, bunları daha fazla rahatsız etmeye devam edeceğiz Allah'ın izniyle" diye konuştu.

Şahsına, ailesine ve çalışma arkadaşlarına yönelik "ustalıkla düzenlenen bir komployla" karşı karşıya olduklarını dile getiren Çağlayan, bundan dolayı dün Başbakan Erdoğan'dan görevinden affını istediğini söyledi.

İstanbul merkezli operasyonun başladığı 17 Aralık sabahı Başbakan Erdoğan'ın kendisini aradığını ve kendisinin de görevinden affını istediğini aktaran Çağlayan, Erdoğan'ın da "Görüşeceğiz, konuşacağız, birlikte değerlendireceğiz" dediğini bildirdi.

‘ER YA DA GEÇ GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK’
Çağlayan, şöyle konuştu:

"Şükürler olsun, ben, ailem ve çalışma arkadaşlarım hiçbir yanlış içinde olmadık. Çok çalışmaktan başka hiçbir hatamız yok. Bunu da şeref ve gururla yaptık. Bu iş er ya da geç tüm yönleriyle, tüm gerçekler ortaya çıkacak.

Olay tamamen hükümetimize yöneliktir. Olay, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en cesur, en babayiğit, en çalışkan Başbakanı'na karşı bir olaydır. Milletimiz, bu tuzağa düşmeyecektir. Milletimiz, bu tuzağa düşmedi ve bilin ki Allah'ın izniyle bundan daha da güçlenerek çıkacağız.

Fakirliğin, fukaralığın ne olduğunu birebir yaşadım. Bundan dolayı 6,5 yıldır milletvekili maaşımın tek kuruşuna elimi sürmedim. Milletvekili maaşımla her ay 100 çocuğumuz burs alıyor. Kimlerin ne aldığını da bilmem. Yeter ki bana müracaat etsin.”

‘FAİZ LOBİSİNİN DAMARINA BASMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
Faiz lobisinin ayağına bastıklarını belirten Çağlayan, hayatta olduğu müddetçe faiz lobisinin ayağına değil damarına basmaya devam edeceklerini söyledi.

Bakanlık personeline teşekkür eden Çağlayan, "En büyük teşekkürü en fazla ihmal ettiğim aileme yapmak isterim" dedi.

Görev süresinin en az 2,5 yılını seyahatlerde geçirdiğini dile getiren Çağlayan, ailesinden kendisine haklarını helal etmelerini istedi.

ZEYBEKCİ: İKİMİZ DE AMELELİKTEN GELİYORUZ
Nihat Zeybekci ise şu ifadeleri kullandı:

"Hedefimiz bundan sonra dünyada hemen hemen her şehirdeki her mağazada Türk ürünlerinin olmasıdır.

Zafer Bey'le birçok açıdan birbirimize benziyoruz. İkimiz de amelelikten geliyoruz, amele çocuğuyuz ama Rabbim nasip etti, bugün milletimize hizmet etme noktasında buralardayız.

Türkiye, yüzde 7 bin faiz oranlarını görmüş, bir gecede servetlerinin yarısını kaybeden, iki günde tüm bankacılık sistemi darmadağın edilmiş bir ülke. Oralardan bugünlere 11 sene içerisinde geldik. Şu anda yaşananların Türkiye için hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.”

Sayfa Yükleniyor...