Bahçeli: Cahil desem değil, okuma yazması var

MHP Genel Başkanı Bahçeli Kayseri'deki mitingde "Cahil desem değildir. Okuması yazması vardır. Ancak okuduğunu anlamada zorlukları olduğu aşikardır" diyerek CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

ntv.com.tr 25.03.2017 - 14:40 | Son Güncelleme : 25.03.2017 - 14:43

bahçeli1.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri'deki mitingde konuştu.

Konuşmasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bahçeli şunları kaydetti: "CHP Genel Başkanı ise hala milleti korkutmakla meşguldür. Kılıçdaroğlu anayasa hangi maddelerin değişeceğinden bihaberdir. Çünkü açıp okumamıştır. Cahil desem değildir, bildiğim kadarıyla okuması yazması vardır. Ancak okuduğu anlamada zorlukları olduğu aşikardır. Sürekli gaf yapmaktadır. 15 Temmuz ihanetini ağzına almamaktadır. Buna dair konuşmaktan ısrarla uzak durmaktadır. Şimdi kalkmış Ortadoğu’da tek adam sistemi var demektedir. Sayın Kılıçdaroğlu, hadi anayasa maddelerini okumadın, ama tarihimize de bakmadın mı? Türk milleti ne zaman diktatöre rıza göstermiştir? Kılavuzların kimlerdir? Bu aziz milleti Suriye, Irak’la bir tutmak nasıl bir şuursuzluktur? CHP’yi dili yalan, öğüttüğü yalan, savunduğu hezeyandır. Evet çıkarsa felaket olurmuş, Türkiye bölünürmüş. CHP genel Balkanı diyor. Asıl felaket CHP’dir, FETÖ’nün yeni sığınağı Aydınlıkçılardır. Felaket FETÖ’dür, IŞİD’dir, PYD/YPG’dir."

Amerika Birleşik Devletlerinin FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’i Türkiye’ye teslim etmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, "ABD dürüst olmalı, Türkiye’nin klasörler dolusu belge ve belgelerini hasır altına etmemeli,i 15 Temmuz’un müsebbiblerini adaletin önüne atmaktan çekinmemelidir. ABD aynaya baksın hoca görünümlü Vandal dostuna dikkat etsin. Oraya sızan zaten sızmış işe koyulmuştur. Türkiye terörden çok çekmiştir, kimse bize akıl vermeye kalkışmamalıdır. Biz ABD’nin Ortadoğu’da ne yaptığını, Rusya’nın asırlardır taşıdığı niyetlerin farkındayız. Lafa gelince terörü kınayan uygulamaya destek veren zihniyeti tel’in ediyoruz. Haçlı operasyonları sürmektedir, gaye Türk milletini yıkmaktır. Bu rezil oyunlara Türk milleti yine direndi, direnecektir. Biz biriz, beraberiz, sonsuza kadar bağımsız yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...