Çakarlı magandaya tahliye

İstanbul Arnavutköy'de izni olmadığı halde çakar kullanan, trafikte tartıştığı sürücü Dadaş Aras'ı 6 yerinden bıçaklayan Muhammet Enes Uysal hakkında 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Müşteki ve ailesi, sanığın ailesinin SMA hastalarına bağışta bulunma sözü vermesi üzerine şikayetlerinden vazgeçti. Sanık, hapis yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi. Şikayetinden vazgeçen Dadaş Aras yaptığı açıklamada, ''SMA hastalarına bağış yapıldığı takdirde şikayetimizi geri alacağıma dair söz verdik. Onlar da yaptılar'' dedi.

NTV Haber - DHA 20.05.2021 - 17:00

Çakarlı magandaya tahliye

İstanbul Arnavutköy'de Muhammet Enes Uysal, 9 ay önce çakar ile araç kullanırken, kendisine yol vermediği gerekçesiyle Dadaş Aras'ın önünü kesmiş, defalarca bıçaklayarak ağır yaralamıştı.

Kullandığı minibüsünü internetten satışa çıkaran saldırgan Avcılar'da polise yakalanmıştı.

Karar duruşması İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesince görüldü.

2 SUÇTAN BERAAT, BİR SUÇTAN DÜŞME

Mahkeme heyeti, sanık Muhammed Enes Uysal’ı "Nitelikli yağma" ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından beraatine, "Hakaret'' suçundan ise müştekinin şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

İKİ SUÇTAN TOPLAM 8 YIL 4 AY HAPİS CEZASI

Heyet, Sanık Uysal'ı "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 12 yıl hapisle cezalandırdı. Haksız tahrik ile sanığın müspet davranışlarını lehine indirim nedeni sayan mahkeme bu cezayı 7 yıl 6 aya düşürdü. Sanık Uysal, "Ulaşım araçlarının alıkonulması" suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ADLİ KONTROLLE TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Sanığın aldığı ceza miktarı ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar veren mahkeme heyeti, sanık Uysal'ın haftada bir gün ilçe emniyet müdürlüğüne giderek imza verme zorunluluğu ile yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmetti. 

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇEN DADAŞ ARAS KONUŞTU

Şikayetinden vazgeçen Dadaş Aras, bu kararına ilişkin açıklama yaptı. Davada şikayetinden vazgeçme nedenini anlatan Dadaş Aras, “Hadımköy’de talihsiz bir olayla karşılaştım. Belli bir süre hastanede yattım. Bunun yanında ailemin desteğiyle ayakta kaldım. Karşı taraf cezaevindeydi. Geçen hafta, Ramazan Bayramı’nda 3 gün boyunca ailesi bizim evimize gitti geldi. Sanığın çok pişman olduğunu, yattığı süre içinde ders aldığını bize dile getirdiler. Biz de karşı tarafın iyi niyetini gördük, iyi niyetli insanlardı. Aile büyüklerimizle toplandık. Nasıl uzlaşalım dedik. Biz elimizden geldiği kadar SMA hastalarına bağışlarımızı yapıyoruz. Bir nefeste sen ol diyoruz” ifadelerini kullandı.

''SMA HASTALARINA BAĞIŞ YAPILDIĞI TAKDİRDE ŞİKAYETİMİZİ GERİ ALACAĞIMA DAİR SÖZ VERDİK''

Sanık ve ailesinden bir şey talep etmediklerini söyleyen Dadaş Aras, “SMA hastalarına bağış yapıldığı takdirde şikayetimizi geri alacağıma dair söz verdik. Onlar da yaptılar. Biz bugün itibariyle şikayetimizden vazgeçtik. İnşallah yattığı süre içinde ders almıştır. Kimsenin başına böyle bir bela gelmesin. Hepimiz trafikteyiz. SMA hastalarını unutmayalım. Her bağışınız bir nefes olsun” şeklinde konuştu.

VİDEO: OLAY ANI KAMERALARA BÖYLE YANSIMIŞTI

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...