Alaattin Çakıcı’dan tahliye sorusuna yanıt

Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı, sağlık kontrolünden geçirildi. Tahliyesiyle ilgili soruya "kısmet" diye yanıt veren Çakıcı, kendisini alkışlayan kişileri uyardı.

Anadolu Ajansı 19.08.2016 - 16:36

Alaattin Çakıcı’dan tahliye sorusuna yanıt

671 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile tahliyesi gündeme gelen Organize Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, sağlık problemleri ve rutin sağlık kontrolü nedeniyle Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesine sevk edildi.

Çakıcı'nın hastaneye getirilişi sırasında jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Cezaevi nakil aracından indiği esnada kendisini alkışlayan kişileri "Alkışlamak yok" diyerek uyaran Çakıcı, basın mensuplarının tahliyesi konusunda sorduğu soruya "Kısmet" yanıtını verdi.

Çakıcı, hastanede yaklaşık bir saat süren işlemlerin ardından yeniden cezaevine gönderildi.

Alaattin Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç, yaptağı açıklamada, tahliye ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek, "Gerekli bütün başvuruların hepsini yaptık. Tüm dosyalar, her şey inceleniyor. Bizim inancımız dediğim gibi tahliye için tam" dedi.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca daha önce yapılan yazılı açıklamada, "Alaaddin Çakıcı'nın suç ve cezalarının niteliği ve süresi itibarıyla 671 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin Koşullu Salıverilme ve Denetimli Serbestlik Uygulanmak suretiyle kalan cezanın infazına ilişkin yükümlülükler lehine yapılan yasal düzenlemeden şu an itibarıyla yararlanması ve tahliyesi mümkün değildir. Ceza infaz işlemleri, yargı kararları doğrultusunda bulunduğu cezaevinde infazına devam edecek" ifadesi kullanılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...