Çaldığı otobüsle kız kaçırmaya giderken yakalandı

İstanbul'da bir otobüs firmasında muavinlik yapan 17 yaşındaki genç, 3 gün önce yolculuk sırasında tanıştığı kızı kaçırmak için çaldığı otobüsle İzmir'e giderken Bursa Orhangazi'deki bir akaryakıt istasyonunda yakalandı.

Anadolu Ajansı 08.06.2018 - 16:54 | Son Güncelleme : 08.06.2018 - 16:56

Çaldığı otobüsle kız kaçırmaya giderken yakalandı

Bursa'da, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'ndaki akaryakıt istasyonuna gelen otobüsün içinde yolcu olmadığını ve aracın yaşı küçük biri tarafından kullanıldığını gören istasyon çalışanları, şüphelenerek durumu jandarmaya bildirdi.

Olay yerine giden Orhangazi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, otobüsün İstanbul'dan çalıntı olduğunu belirledi. Otobüsü kullanan 17 yaşındaki M.G. gözaltına alındı.

Bir otobüs firmasında muavin olarak çalışan M.G.'nin, jandarmadaki ifadesinde, 3 gün önce çalıştığı otobüste İzmir'de yaşayan bir kızla tanıştığını, onu kaçırmak için Tuzla'da park halindeki otobüsü düz kontak yaparak çaldığını söylediği öğrenildi.

M.G., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Otobüs ise sahibine teslim edildi.

Sayfa Yükleniyor...