Çaldıkları otoların parçalarını nehre atmışlar

Sakarya, Ankara ve Kocaeli'de düzenlenen oto hırsızlığı operasyonunda gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı. Zanlıların çaldıkları araçların parçalarını Sakarya Nehri'ne attıkları belirtildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.08.2010 - 12:21

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Sakarya'da gerçekleştirilen faili meçhul oto hırsızlıklarının çözülmesine yönelik çalışma başlattı.

Üç aylık çalışma sonucunda Karasu ilçesinde H.B'ye ait eve düzenlenen operasyonda yapılan aramada, parçalanmış çalıntı bir otomobil, çalıntı araçlara ait çeşitli belgeler, kamyon kasaları, 1 av tüfeği ve bir miktar Hint keneviri ele geçirildi.

Gözaltına alınan H.B'nin ifadeleri doğrultusunda Sakarya Nehri'nde dalgıçlarla yapılan aramada, 7 çalıntı otomobile ait kaporta aksamları, aksesuarlar ve elektrik malzemeleri bulundu. Nehirde bulunan çalıntı otomobillerin parçalarını çıkaran polis, bunlardan yola çıkarak Kocaeli, Ankara ve Sakarya'daki 11 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Operasyon kapsamında suça karıştıkları belirlenen Y.U. Kocaeli'de, E.D. ve A.A Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, Ş.B. ve A.B. Karasu ilçesinde ve B.A. Ankara'da gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çalıntı bir otomobile ait motor ve kaporta aksamı, 6 farklı araca ait elektronik beyin, 12 parça kapı, tavan, koltuk ve mekanik malzemeler ele geçirildi.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 kişiden H.B, Ş.B, A.B. ve Y.U. tutuklandı. Operasyon sonucunda 8 faili meçhul oto hırsızlığı olayının aydınlatıldığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...