Çalılık alanda 2 ceset bulundu

Konya'nın Akşehir ilçesindeki bir çalılık alanda 2 erkek cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesetlerden birinin Türkiye'ye yatırım amacıyla gelen Avusturya uyruklu bir kişiye ait olduğu belirlendi.

Anadolu Ajansı 22.10.2012 - 00:24

Akşehir ilçesinde iki erkek cesedi bulundu. Cesetlerden birinin Avusturya uyruklu bir kişiye ait olduğu belirlendi.

İhsan Doğan (37) traktörle bahçesine giderken Atakent beldesi Güllü Orman Tokat mevkisinde çalılıkların arasında iki erkek cesedi olduğunu fark etti.

Doğan, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede cesetlerden birinin Avusturyalı Herald Weib'e (52), diğerinin ise Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Dedeçam beldesinde oturan Ramazan Kaplan'a (52) ait olduğunu belirledi.

Perşembe gününden bu yana haber alınamayan ve aranan kişilerin cesetleri, otopsi yapılmak üzere Akşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu arada cesetlerde darp ve kurşun izlerine rastlandığı öğrenildi.

Herald Weib'in 2 Ekim'de Türkiye'ye giriş yaptığı, ortak besicilik yapmaya karar verdiği Ramazan Kaplan ile Akşehir'de damızlık hayvan ve traktör araştırması yaptıkları bildirildi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...