Çalıştığı hastaneyi soydu

Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan bir kişi, hastanenin konferans salonundaki cihazları çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 11.02.2010 - 17:09

Çalıştığı hastaneyi soydu

Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin teknik personeli, ertesi gün verilecek bir konferans için salona bilgisayar ve sunumda kullanılacak elektronik cihazlarla, bazı tıbbi cihazları yerleştirdi.

Bir gün sonra konferans salonuna giden görevliler, salondaki bütün cihazların ve bilgisayarların çalındığını fark ettiler. Durumun bildirilmesi üzerine inceleme başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kamera görüntülerinden hastaneye gece saatlerinde gelen otomobilin plakasını belirledi.

Otomobilin kiralık olduğu ve uyuşturucu ticaretinden sabıkalı bir kişinin kiraladığını tespit eden polisler, soruşturma sonucunda zanlının hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan E.I. ile birlikte soygunu gerçekleştirdiğini belirledi.

Gözaltına alınan E.I'nın evinde yapılan aramada, çok sayıda bilgisayar ile prodüksiyon cihazı ve kalp krizlerinde kullanılan şok cihazı ele geçirildi. Polis, E.I'ya yardım eden ve kaçan diğer kişiyi arıyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...