Cam siliciliğinden genel müdürlüğe...

'Hayvanım Olur musun?', 'Yüzüne Tükürülecek Adam', 'Kim 500 Tokat İster?'... Cam silicisiyken genel müdür olan İmdat'ın hikayesini anlatan komedi filmi 'Kanal(i)zasyon', televizyonda yer alan birçok şov ve programı eleştiriyor.

28.09.2009 - 18:32

Cam siliciliğinden genel müdürlüğe...

Film, Kanal-İ'nin bulunduğu binada cam silme görevi yapan saf bir cam silici olan İmdat Bayram'ın (Okan Bayülgen) hikayesini anlatıyor.

Cam siliciliğinden genel müdürlüğe ve Türkiye’nin rating rekortmeni bir yapımcısına dönüşen İmdat'ın hikayesi, televizyon kanallarındaki ilginç ve absürd televizyon şov ve programlarını hicvetme amacı taşıyor.

Sürekli televizyon seyreden İmdat Bayram, tesadüflerin birbirini kovalaması ile Kanal-İ'nin eski Genel Müdürü Berk Yalçın'ın yerine (Hakan Yılmaz) kanalın başına geçer. İmdat'ın kanalın başına geçmesinden itibaren Kanal-İ yaptığı televizyon şovları ile ülkenin gündemine oturur ve reyting rekorları kırmaya başlar.

İmdat Bayram ve ekibinin yaptığı bazı televizyon şovlarının adları ise şöyledir; "Hayvanım Olur musun?", "Yüzüne Tükürülecek Adam", "Tele Mahalle", "Kim 500 Tokat İster?", "Uzun Eşşek", "Tuvaletteyiz", "Boş musun Dolu musun?", "Asabiyet Meydanı..."

Okan Bayülgen'in başrolünde olduğu filmde Erol Günaydın, Rasim Öztekin, Serhat Özcan gibi oyuncuların yanısıra Hakkı Devrim, Ahmet Çakar, Sadettin Teksoy, Metin Uca gibi isimler de sürpriz konuk olarak yer alıyor.

Senaryosunu Murat Aykul'un yazdığı filmin yönetmeni ise televizyon dünyasının yakından tanıdığı bir isim, Alper Mestçi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...