Camdan kürek sapı çıkabilir

Trabzon'da bir restoranın fırın bölümünün dar olması nedeniyle, uzun saplı küreği kullanmak için bulunan çözüm, fıkraları aratmayacak cinsten.

Anadolu Ajansı 28.10.2009 - 10:41

Camdan kürek sapı çıkabilir

“Dikkat yaya çıkabilir”, “Dikkat inşaat makinesi çıkabilir” gibi uyarı yazılarına alışığızdır ancak Trabzon’da bir uyarı yazısı var ki görenlerin dikkatini hemen çekiyor, “Kürek sapına dikkat.”

Trabzon Atapark semtinde restoran işleten Hasan Demirci, bir süre önce restoranın iç kısmına bir fırın yaptırdı. Ancak, küçük ve dar olarak inşa edilen fırında, pideleri fırına sürmek ve almak için gerekli olan uzun saplı küreğin nasıl kullanılacağı hesap edilmedi.

Çözüm arayışları sonucunda fırının ön tarafına bir cam açılması ve kürek sapının buradan çıkarılması kararlaştırıldı.

Camdan uzatılan kürek sapının vatandaşlara çarpmaması için restoranın duvarına, ''Kürek sapına dikkat'' uyarı yazısı asıldı.

Fırının dar olması yüzünden pide yapımında kullandığı küreğin sapını camdan sokağa doğru çıkarmak zorunda kaldığını anlatan restoranın ustabaşı Mustafa Baş, “Bazı insanlar, 'dikkat köpek var', 'dikkat kapan var' yazısı asıyor. Kürek sapı insanlara zarar verebilir. Biz de önlem alalım dedik ve bu yazıyı yazdık” dedi.

Baş uyarının işe yaradığını söyleyerek, “Fırından sokağa çıkan kürek vatandaşlara vurmasın diye yazıyı yazdık. Bir defasında kürek bir vatandaşa vuracaktı, sıyırdı. Sokak biraz dar ama bugüne kadar önemli bir kaza olmadı. Hafif bir kaza olmuştu. Şimdi yazıyı gören hemen çekiliyor. Vatandaşın da dikkatini çekiyor. Yazıyı gören önce bir bakıyor, dikkatle bir daha bakıyor, bazıları da anlamıyor. Hatlı minibüsler buradan geçerken yazıyı okuyan yolcular diğerlerine gösteriyor” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...