Cameron Diaz internetteki en tehlikeli ünlü

Hollywood yıldızı Cameron Diaz, internet dolandırıcılarının kurbanlarını tuzağa düşürmek için kullandığı isimlerin başında yer aldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.08.2010 - 11:40

Cameron Diaz internetteki en tehlikeli ünlü

Merkezi ABD'de bulunan, bilgisayar virüslerine karşı yazılım geliştiren McAfee firması, geçen ay yaptığı yeni araştırmada, hayranı oldukları sinema yıldızı için internette arama vererek, bu aramadan çıkan virüslü linklere girdiklerinde, banka kayıtları, e-mail şifreleri gibi kişisel bilgilerinin çalınması riskine maruz kaldığını ortaya koydu.

Firmanın araştıması, ünlü film yıldızlarının fotoğraf ve video linklerine girenlerin, potansiyel olarak kişisel bilgilerinin çalınmasının yolunu da açtığını gösteriyor.

Araştırmada, internet dolandırıcılarının, en çok popüler film yıldızları Cameron Diaz, Julia Roberts veya Jessica Biel'ın adını kullandığı belirtildi.

McAfee'nin yıllık hazırladığı bu liste, Oscar ödülleri listesi kadar olmasa da büyük önem arz ediyor. Çünkü dolandırıcılar, listede yer alan bu ünlülerin, kurbanları internette tuzağa düşürmek için mükemmel yem olduklarına inanıyor.

McAfee'ye göre, internette aranan en tehlikeli diğer ünlüler arasında Gisele Bündchen, Brad Pitt, Adriana Lima, Jennifer Love Hewitt, Nicole Kidman, Tom Cruise, Heidi Klum, Penelope Cruz ve Anna Paquin de yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...