Cami kubbesine avize takarken düşüp öldü

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde camide avize takmak için çıktığı kubbeden düşen 34 yaşındaki Murat Deryahan hayatını kaybetti. Müftüden, olayın kendileriyle ilgisinin olmadığı açıklaması geldi.

Haberler - DHA 11.11.2015 - 09:19

Cami kubbesine avize takarken düşüp öldü

Adı açıklanmayan bir hayırsever, Tekirdağ'ın Malkara ilçesine bağlı Sağlamtaş mahallesindeki camiye avize takması için, İstanbul'dan 34 yaşındaki Murat Deryahan'ı getirdi.

Orta Camii'ne gelen Deryahan, yanında 2 kişiyle birlikte merdiven kurarak kubbeye çıktı ve avize takmak istediği sırada dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü.

Ağır yaralanan Murat Deryahan, camii cemaatinin ihbarı üzerine gelen ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan Deryahan, hayati tehlikesi nedeniyle Tekirdağ'da ki özel bir hastaneye sevk edildi. Burada doktorların tüm müdahalesine rağmen Murat Deryahan hayatını kaybetti.

MÜFTÜ: BİZİMLE İLGİSİ YOK

Malkara ilçe Müftüsü Fahrettin Kaya ise olayın kendileriyle ilgili olmadığını söyledi.

Hayırseverin avize taktırmak için kendisini aradığını anlatan Kaya, "Bana da az önce haberi geldi, vatandaş düşerek vefat etmiş. Bizimle bir alakası yok olayın. Camileri vatandaş yaptırıyor, oranın başında imam var. Hayırsever bir vatandaş, beni 'bu camiye avize taktıracağım hocam' diye arayıp soruyordu. Hayırsever bir vatandaş avizeci arkadaşı buluyor. Avizeci arkadaş caminin kubbesine avizeyi takarken bir kaza yapıyor. Müftülük ile bir alakası yok. Ben böyle konularda çok tedbirliyimdir. Gelişi güzel kimseye izin vermiyorum. Bir şey yapması için. Ben taktıracak olsam planım projem olur" diye konuştu.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...