Camide veli toplantısı Meclis'te

Niğde'de, il milli eğitim müdürünün camide yaptığı veli toplantısıyla ilgili soru önergesi verilirken, yeni iddialar da ortaya atıldı.

Haberler 28.02.2013 - 07:28

Camide veli toplantısı Meclis'te

Camide veli toplantısı yapan Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci hakkındaki farklı iddialar Meclis gündemine taşındı.

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak'ın soru önergesinde, Ekinci'nin bir yıldır öğretmenevine fatura ödemediği ve kendisine fiş vermek isteyen garsonlara 'O fişleri ağzına tıkarım' dediği öne sürüldü.

CHP'li Şafak, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, "Soruşturma başlatacak mısınız?" diye sordu.

Şafak soru önergesinde, Niğde'de Bağlama Camii'nde, Cuma namazı öncesi, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci öncülüğünde 'Cuma Buluşması' adı altında bir toplantı düzenlendiğini hatırlattı.

Ekinci'nin bu toplantının amacının öğrenci velilerine ulaşmak olduğunu ve bu toplantıları her hafta Cuma günü düzenleyeceğini belirttiğini anlatan ve toplantıyla ilgili bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığı soran Şafak, diğer iddialarla ilgili de şunları kaydettİ:

— Ekinci’nin, öğrenci dövmekten, hakaretten, açılan soruşturmada 13.01.2009 tarihinde kendisine maaş kesim cezası verildiği, daha önceki yıllarda başka konularda da soruşturma geçirdiği iddiaları doğru mudur?

— Eğer doğru ise; maaş kesim cezası almış, müdür yardımcılığı görevinden alınmış birinin, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanması hukuka aykırı değil midir?

— 1 yıl boyunca yemek paralarını ödemediği iddiası doğrultusunda yasal bir çalışma başlatacak mıdır?

— İl Milli Eğitim Müdürünün hafta sonları makam aracıyla il dışına çıkışı ile ilgili görevlendirme yapılmış mıdır?

— Ekinci hakkında görevi kötüye kullanmaktan şikâyette bulunulduğu, Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma açmak için resmi yazı yazdığı, ancak Niğde Valiliği’nin dava açılmasına izin vermediği doğru mudur?

Sayfa Yükleniyor...