Camiden 'Yıkım yapılmayacak' anonsu

Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'ndeki yıkımı protesto eden gruba cami hoparlöründen evlerine dönmeleri yönünde anons yapıldı.

Anadolu Ajansı 14.05.2009 - 15:58

Camiden 'Yıkım yapılmayacak' anonsu

Güvercintepe Mahallesi'nde kaçak ve ruhsatsız binaların yıkımı nedeniyle yaşanan olayların hafiflemesine rağmen polis olay yerinde beklemeye devam ediyor.


Olayların sona ermesi için Güvercintepe Merkez Camisi hoparlörlerinden ''Yetkililerle görüşüldü. Yıkımlar durduruldu. Polise taş atmayın. Polis de müdahale etmesin. Yetkililerle konuşuldu. Gözaltında 3-5 genç var onlarda bırakılacak. Esnaf dükkanlarını açsın. Hayat normale dönsün. Allah razı olsun'' şeklinde anons yapıldı.

Bu arada, olaylar sırasında polisin attığı biber gazından etkilenen bir anne ile bebeğini evden çıkardığını anlatan Fahrettin Keskin, olayları dışardan izlediğini ve bir evden duman çıktığını görünce gaz maskesi alarak içeri girdiğini söyledi.

Keskin, eve girdiğinde yoğun duman nedeniyle odaların görünmediğini ifade ederek, ''Beşikteki bebeği kucağıma alıp dışarı çıkardım. Annesine de yardımcı oldum. Maske olmasına rağmen ben de gazdan etkilendim'' dedi.

Keskin, bebeğin anne ve babasının da şu an hastanede olduğunu söyledi.

Eğitim-Sen İstanbul 7 No'lu Şube Başkanı Azim Şamiloğlu da Tepe İlköğretim Okulu önünde bir açıklama yaparak okul bahçesine biber gazı atılmasına tepki göstererek, gazdan etkilenen 61 öğrenci bulunduğunu öne sürdü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ait bir helikopter de bölgeyi havadan kontrol ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...