Can Dündar saldırısında yeni gelişme

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, silahla ateş açılmasıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli için ek gözaltı süresi verildi.

can dündar.jpg

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a adliye önünde yapılan silahlı saldırıda yeni gelişme yaşandı.   

Saldırının ardından gözaltına alınarak götürüldüğü Çağlayan Polis Merkezinde ilk ifadesi alınan ve "tehdit", "hakaret", "yaralama" suçlarından kaydı olduğu öğrenilen, ardından Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan Murat Ş. ile Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanan 2 arkadaşının gözaltı süresi, 24 saat daha uzatıldı.     

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı özel bir ekip, olayın azmettiricisinin olup olmadığını tüm yönleriyle soruşturuyor. Emniyet yetkilileri saldırıyla ilgili gözaltıların artabileceğini belirtti.

YAKIN ARKADAŞLARI

Saldırıyı gerçekleştiren Murat Ş'nin yangın merdiveni yapan bir şirkette çalıştığı, diğer 2 kişinin ise Murat Ş'nin Gaziosmanpaşa'daki yakın arkadaşları olduğu kaydedildi.     

Öte yandan saldırıda yaralanan NTV muhabiri Yağız Şenkal'ın da olayla ilgili bilgisine başvurulduğu öğrenildi.     

İstanbul Adliyesi önünde önceki gün Dündar'a silahla ateş açan Murat Ş. gözaltına alınmıştı. Olayda NTV muhabiri Yağız Şenkal hafif şekilde yaralanmıştı.     

Saldırıyla ilgili gözaltına alınan Murat Ş. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilmişti. Olayla ilgili dün de 2 kişi gözaltına alınmıştı.     

Sayfa Yükleniyor...