'Can' Sundance Film Festivali'nde

Raşit Çelikezer’in yönettiği 'Can', dünyanın en büyük bağımsız film festivali Sundance'te 'Dünya Sineması' bölümünde yarışacak.

01.12.2011 - 16:41

'Can' Sundance Film Festivali'nde

19-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 2012 Sundance Film Festivali'nde, ilk kez bir Türk filmi Dünya Seçkisi’nin içinde. Raşit Çelikezer'in yönettiği ‘Can’ 14 filmlik bu seçkinin içinde kendine yer buldu.

Amerika'dan 2059, dünyadan ise 1983 uzun metraj filmin başvurduğu festivalde 31 ülkeden 110 film seyirciyle buluşacak. Bu filmler arasından 88'i dünya prömiyerlerini festival içinde gerçekleştirecek.

Festival kapsamında 4 Ana Yarışma bulunuyor. En İyi Amerikan Filmi, En İyi Amerikan Belgeseli, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Uluslararası Belgesel kategorilerinde yarışacak filmler arasında, “En İyi Uluslararası Film” kategorisinde daha önce 48. Ulusal Antalya Altın Portakal Film Festivali’de Behlül Dal Jüri Özel Ödülü ve Antalya Kent Konseyi Seyirci Ödülü’nü kucaklayan 'Can' da bulunuyor.

Selen Uçer, Serdar Orçin, Yusuf Berkan Demirbağ ile Erkan Avcı’nın başrolünde yer aldığı 'Can', İstanbul’a göçmüş yeni evli Ayşe ve Cemal çiftinin zorlu çocuk sahibi olma sürecini ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Çift, normal yollardan olmayınca, Cemal'in ısrarıyla yasal olmayan yollardan çocuk sahibi olur. Ancak bu onların hayatlarını alt üst eder..

'Can' Mart 2012’de vizyona girecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...