Çanakkale Boğazı'nda ulaşıma sis engeli

Çanakkale Boğazı bir süre çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Gelibolu-Çardak arasındaki feribot seferleri geçici olarak durduruldu.

Anadolu Ajansı 01.11.2018 - 09:11 | Son Güncelleme : 01.11.2018 - 11:15

Çanakkale Boğazı'nda ulaşıma sis engeli

Son dakika haberi! 

Çanakkale Boğazı'nda yoğun sis deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. 

Alınan bilgiye göre, sabah saat 06.00 itibarıyla etkisini arttıran sis, denizdeki görüş mesafesinin azalmasına neden oldu. 

Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) kuzey ve güney yönlerden giriş yapacak gemileri telsizle uyarıp boğazın saat 06.30'da çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığını duyurdu. 

Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Gelibolu-Çardak arasındaki feribot seferleri geçici olarak durduruldu. Lapseki İskelesi'nde 3 kilometreye ulaşan araç kuyruğu oluştu.

Çanakkale Boğazı hattındaki ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, sisin etkisini kaybetmesinin ardından seferlerin normale döneceğini duyurdu.

Boğaz trafiği saat 10.30 itibarıyla Marmara'dan Ege yönüne doğru tek yönlü olarak ulaşıma açıldı. Sis nedeniyle boğaz girişinde bekleyen gemiler sırayla Çanakkale Boğazı'na alınmaya başlandı. Geçici olarak durdurulan Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Gelibolu-Çardak arasındaki feribot seferleri de yeniden başladı.

Sayfa Yükleniyor...