Çanakkale'de 168 kaçak göçmen yakalandı, 1 kişi öldü

Çanakkale'de bir botta, Yunanistan'a geçmek isteyen 168 kaçak göçmen yakalanırken 16 yaşındaki Afgan uyruklu bir kişinin de cansız bedenine ulaşıldı.

Haberler - DHA 28.10.2019 - 15:30

Çanakkale'de 168 kaçak göçmen yakalandı, 1 kişi öldü

'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Midilli Adası'na geçiş yapmak isteyen 168 Afgan kaçak Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

Kuzey Ege Denizi'nde yasa dışı geçişlere karşı devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında düzenlediği 4 ayrı operasyonda, lastik botlar ile Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen Afganistan uyruklu 168 kaçak göçmen yakaladı. Lastik botlardan birisinde 16 yaşında henüz ismi ve ölüm sebebi belirlenemeyen Afganistan uyruklu bir gencin cansız bedeni bulundu.

Sahil Güvenlik botlarıyla Küçükkuyu beldesindeki Sahil Güvenlik Karakolu'na getirilen 168 kaçak göçmen işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Ölen Afgan gencin cenazesi ambulans ile Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, Sahil Güvenlik ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...