Çanakkale'de barajda arama çalışmaları yeniden başladı: 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan iki kişi için arama kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. 2 çocuk annesi Filiz Soydoğan Çiçek'in (50) cansız bedenine ulaşıldı. Ekiplerin kayıp Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları devam ediyor.

DHA 28.01.2021 - 11:28

Çanakkale'de barajda arama çalışmaları yeniden başladı: 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Kırca köyündeki Rüzgar Enerji Santrali'nde iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Mürsel Meracıoğlu ile yardımcı hizmetlerde çalışan Filiz Soydoğan Çiçek, dün sabah işe gitmek üzere ilçe merkezinden otomobille yola çıktı.

Otomobil, saat 07.45 sıralarında, Ayvacık Barajı yanından geçen toprak yola geldiğinde, taşan baraj suyuna kapılarak, kayboldu. Mürsel Meracıoğlu, cep telefonundan 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, yardım istedi.

12 saniye süren görüşmenin ardından telefona ulaşılamadı. İhbar üzerine bölgeye giden Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekibindeki 2 asker, baraj suyu içinde, ışıkları yanan bir araç gördüğünü bildirdi. Bu bilgi üzerine bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekiplerince baraj suyunda arama çalışması başlatıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün akşam saatlerinde ara verilen arama-kurtarma çalışmaları bu sabah saat 09.30 itibariyle yeniden başladı. Bölgeye gelen Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlükleri'nin su altı ve AFAD ekipleri, baraj suyunda arama yapıyor. Çalışmalarda üç boyutlu sualtı görüntüleme cihazı kullanıldığı da öğrenildi.

Öte yandan suya kapılan aracın kiralık olduğu, GPS cihazından konumun gölet olarak tespit edildiği bildirildi.

Hava sıcaklığının sıfır derece ölçüldüğü bölgede kayıp 2 kişinin yakınlarının bekleyişi de sürüyor.

KAYIP 2 KİŞİDEN, 2 ÇOCUK ANNESİNİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan 2 kişiden evli ve 2 çocuk annesi Filiz Soydoğan Çiçek'in (50) cansız bedenine ulaşıldı.

Ekiplerin kayıp Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları devam ediyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...