Çanakkale'de feribot karaya oturdu

Çanakkale'de lodosun etkisi ile bir feribot karaya oturdu. Yaklaşık 5,5 saat süren çalışmaların ardından kurtarılan ve Çardak İskelesi'ne yanaştırılan feribottaki araç ve yolcular tahliye edildi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 27.02.2020 - 18:35

Çanakkale'de feribot karaya oturdu

Çanakkale'de, Çardak-Gelibolu seferini yapan, iskele önünde oluşan kum adasına oturan özel şirkete ait feribot kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Lapseki ilçesindeki Çardak İskelesi'nden Gelibolu'ya hareket eden "Aydın Kaptan 2" adlı feribot, buradan ayrıldıktan kısa süre sonra kuvvetli akıntı nedeniyle denizde oluşan kum adasına saplandı.

Feribottaki 4 yolcu, tahliye olmak istediklerini belirterek, kaptana bilgi verdi. Bunun üzerine kaptan, durumu Lapseki Kaymakamlığı ve Liman Başkanlığı ile paylaştı.

Gerekli izinlerin verilmesinin ardından yolcular, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait KEGM-9 isimli hızlı tahlisiye botu ile Lapseki’deki balıkçı barınağına getirildi.

YOLCULAR PANİK YAŞAMADIKLARINI AKTARDI

Karaya inen yolcular, olay esnasında bir panik yaşamadıklarını, feribottaki personelin kendilerine yemek ve içecek ikramında bulunduğunu belirtti.

İskeleye yaklaşık 20 metre mesafedeki feribotun kurtarılması için "Arap Kamil" isimli römorkör olay yerine geldi.

TAHLİYE ÇALIŞMALARI 5 BUÇUK SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 5,5 saat süren çalışmaların ardından feribot, bulunduğu yerden yüzdürülerek kurtarıldı.

Çardak İskelesine yanaştırılan feribottaki 6 mürettebat, 30 yolcu, 8 tır, 2 otomobil tahliye edildi.

ÇANAKKALE'DE FERİBOT KARAYA OTURDU

Sayfa Yükleniyor...