Canan Kaftancıoğlu'nun 6 yıla kadar hapsi istendi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin "özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir iddianame hazırlandı. İddianame kabul edilirse Kaftancıoğlu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

NTV Haber - DHA 22.01.2021 - 14:38

Canan Kaftancıoğlu'nun 6 yıla kadar hapsi istendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme" suçlamasıyla 6 yıla kadar hapis istemiyle yeni bir iddianame düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın 21 Nisan 2020 tarihinde Fahrettin Altun'un evinin fotoğrafını çektiği, görüntüyü de Canan Kaftancıoğlu'na göndermek suretiyle ifşa ettiği belirtildi.

İddianamede, Kaftancıoğlu hakkında delil yetersizliğinden kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği ancak kamu davası açma zorunluluğu doğduğu kaydedildi.

Savcılık Kaftancıoğlu'nun 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. İddianame değerlendirilmek üzere mahkemeye gönderildi.

Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul etmesi halinde, Kaftancıoğlu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Kaftancıoğlu hakkında aynı olayla ilgili “suç işlemeye tahrik” ve “suçu ve suçluyu övme” suçlarından toplamda 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle davalar açılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...