'Canlı bomba' banka soydu

Diyarbakır'da, kendine canlı bomba süsü veren kişi güvenlik güçlerini etkisiz hale getirerek bir banka şubesini soydu.

Anadolu Ajansı 29.11.2010 - 19:08

'Canlı bomba' banka soydu

Diyarbakır Bağlar ilçesinde bir banka şubesi, kimliği belirsiz bir kişi tarafından soyuldu.

Turgut Özal Bulvar üzerindeki banka şubesine gelen ve birisinin üzerinde bomba düzeneği bulunduğu belirtilen kimliği belirsiz kişi, güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirerek tabancalarını aldı.

Daha sonra bankayı soyan kişi, yaya olarak kaçtı. Polis, MOBESE görüntülerinden eşkalı belirlenen soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, banka soygununu yapan kişinin kendine 'canlı bomba süsü' verdiğini söyledi.

Bankada incelemelerde bulunan Sağlam, ''Alınan paranın miktarını daha belirlemediler. Olayı gerçekleştiren tek kişi, canlı bombalı olduğu süsü var. Onun doğrusunu, eğrisini daha sonra öğreneceğiz. Şu anda daha fazla bir şey söylemem doğru olmaz. Netleştirelim biz bunu alırız. Para miktarı çok fazla değil, cüzi bir miktardır'' dedi.

Olay yeri inceleme ekipleri, banka şubesinde incelemelerde bulunurken görgü tanıklarının ifadeleri alındı. Ayrıca soyguncunun yakalanabilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...