'Canlı bomba' şüphelisi için 2 ilde DNA örneği alındı

İstanbul'da bugün İstiklal Caddesi'ndeki intihar saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliğini belirlemek için Adana ve Mersin'den DNA örneği alındı. İki şüphelinin de IŞİD ile bağlantılı olduğunu belirtiliyor.

DHA 19.03.2016 - 20:11 | Son Güncelleme : 20.03.2016 - 10:57

istiklal-suphe.jpg

Taksim İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı gerçekleştirmiş olabileceği üzerinde durulan 'canlı bomba' olduğu ileri sürülen S.Y.'nın Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi'nde yaşayan babasından kan örnekleri alınıp, DNA eşleştirmesi yapılmak üzere İstanbul'a gönderildiği bildirildi.

S.Y.'nın Adana'da sadece babasının olduğu, diğer kardeşlerinin ise Suriye'de yaşadığı da ileri sürüldü. Adı açıklanmayan babasından alınan örneklerin karşılaştırılması sonucu İstanbul'daki 'canlı bomba' eylemini yapan kişinin S.Y. olup olmadığı da kesinleştirilecek.

İKİNCİ ÖRNEK GAZİANTEP'TE M.Ö.'NÜN BABASINDAN ALINDI

İstanbul'da, düzenlenen intihar saldırısını gerçekleştiren kişinin 24 yaşındaki M.Ö. olma ihtimali üzerine Gaziantep'te yaşayan babasından DNA eşleştirmesi için örnek alındı. İstanbul'da meydana gelen intihar saldırısını gerçekleştiren canlı bomba teröristin kimliğini saptamaya yönelik çalışmalar devam ederken, polis patlama sonrası güvenlik kamerası kayıtlarındaki görüntülerden IŞİD'e katıldığı düşünülen ve 'terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aranan M.Ö. olabileceği ihtimali üzerine çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...