Canlı bombanın fotoğrafı

Taksim'de 32 kişinin yaralandığı bombayı patlatan saldırganın fotoğrafı basına dağıtıldı. Uzun saçlı ve gözlüklü olan bombacının, iki çanta taşıdığı tespit edildi. Patlayıcının da Avusturya yapımı A4 tipi olduğu anlaşıldı.

01.11.2010 - 14:46

Canlı bombanın fotoğrafı

Alınan bilgiye göre; Taksim Meydanı'nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polis noktasına yönelik düzenlenen saldırıda kullanılan bombaların, Avusturya menşeli ''SCH fünye A4'' tipinde plastik patlayıcı olduğu belirlendi.

Olayda hayatını kaybeden saldırganın, kamera kayıtlarına göre, Tarlabaşı'ndaki minibüs duraklarından İstiklal Caddesi'ne geldiği, buradan polis noktasına ulaştığı saptandı.

Saldırganın, üzerinde taşıdığı çantalardan omuzunda taşıdığı çanta içerisinde bulunan patlatıcıyı polis noktasının yakınında patlatarak eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Bu arada, saldırganın uzun saçlı ve gözlüklü olduğu, omuzunda ve sırtında iki çanta taşıdığı kamara kayıtlarından tespit edildi. Saldırının ardından parçalanan ceset üzerinden ayrılan baş-yüz görüntüleri de basına dağıtıldı. Saldırganın kimliğinin tespitine çalışıldığı kaydedildi.

Öte yandan, eylemde kullanılan patlayıcı türünün daha önce Devrimci Karargah, DHKP-C ve PKK terör örgütlerince de kullanıldığı öğrenildi.

6 AYDA 6 EYLEMCİ YAKALANDI
Terör örgütlerine yönelik İstanbul'da sürdürülen operasyonlarda, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün koordinasyonuyla, son 6 ay içinde 6 bombalı eylemcinin yakalandığı bildirildi.

Yurtdışında eğitim görerek, İstanbul'a sansasyonel eylem yapmak üzere geldikleri bildirilen bombalı eylemcilerden 2'sinin DHKP-C, biri kadın olmak üzere 4'ünün de PKK terör örgütü üyesi oldukları belirtildi.

İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE PATLADI
Taksim'de saat 10.35 sularında gerçekleşen patlamada 15'i polis 32 kişi yaralanmıştı.

Saldırıyı henüz bir örgüt üstlenmezken, olağan şüpheli PKK saldırıyla ilgisi olmadığını duyurdu. Örgüt dün sona eren eylemsizlik kararını da uzattığını açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...