Bursa'daki canlı bomba saldırısında örgüt tespit edildi

Bursa'daki intihar saldırısına ilişkin 15 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, patlamanın arkasındaki örgütün tespit edildiğini söyledi ancak isim vermedi.

İHA - Anadolu Ajansı 28.04.2016 - 09:23 | Son Güncelleme : 28.04.2016 - 16:54

bursa3.jpg

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Ulu Cami yakınlarında dün akşam saatlerinde meydana gelen, 13 kişinin yaralandığı, canlı bombanın öldüğü saldırıyla ilgili bir açıklama daha yaptı.

Gün içerisinde "Örgütle ilgili kuvvetli emareler var, netleşince de açıklayacağım" diyen Ala, örgütün tespit edildiğini söyledi.

Örgütün ismini vermeyen Ala şu ifadeleri kullandı:

"Terörist saldırıyı gerçekleştiren kişinin kimliğiyle ilgili çalışmalar ve soruşturma sürdürülüyor. Bu kişinin irtibatlı olduğu, adına bu eylemi yaptığı terör örgütüne ilişkin son derece kanaatimizi kesin hale getirecek bilgilere, bulgulara ulaşıldı ama bütün prosedürüyle tamamlanmadan bunu açıklamayacağım. Tamamlanınca bilgileriyle, bulgularıyla sizlerle, kamuoyuyla paylaşacağız." 

15 KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan saldırıya ilişkin soruşturmada Türkiye genelinde 15 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında operasyon düzenlenen iller arasında Bursa'nın yanı sıra, İstanbul, Afyonkarahisar ve Şanlıurfa olduğu öğrenildi.

Bursa dışındaki kentlerde gözaltına alınanlar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bursa’ya gönderildi.

"GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR"

Öte yandan, Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, soruşturmanın sürdüğünü, gözaltı sayısının artabileceğini belirtti.

Tarihi Ulu Cami'nin batı girişi bölümünde, dün saat 17.26'da bir kadın terörist, üzerindeki düzeneği patlatmış, teröristin öldüğü olayda yaralanan 13 kişi, Muradiye ve Çekirge devlet hastanelerinde tedavi altına alınmıştı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilmişti.

Sayfa Yükleniyor...