Cannes Film Festivali yine NTV'de

64. Cannes Film Festivali canlı yayınlarla yine NTV’de... Altın Palmiye’nin sahiplerini bulacağı kapanış töreni ise 22 Mayıs Pazar akşamı CNBC-e ekranına gelecek.

Haberler 29.04.2011 - 15:03

Cannes Film Festivali yine NTV'de

64. yılını kutlayan “Uluslararası Cannes Film Festivali” ayrıntılarıyla 22 Mayıs’a kadar festivalin yayıncısı NTV’de… Altın Palmiye’nin sahiplerini bulacağı kapanış töreni ise 22 Mayıs Pazar akşamı, 19:30’da canlı yayınla CNBC-e ekranına gelecek. Töreni Fransızların güzel oyuncusu Melanie Laurent sunacak.


Tören öncesi yaşananlar ve Cannes’daki atmosfer canlı yayında CNBC-e izleyenleri ile paylaşılacak... Dünyanın en önemli oyuncu ve yönetmenlerinin boy göstereceği kırmızı halı seremonisinin en dikkat çekici isimleri hiç kuşkusuz jüri üyeleri olacak.

Başkanlığını ünlü Amerikalı oyuncu ve yönetmen Robert de Niro’nun yaptığı ünlü jüri üyeleri Jude Law, Uma Thurman, Çadlı yönetmen Mahamat Saleh Haroun, Fransız yönetmen Olivier Assayas, Arjantinli aktrist Martina Gusman, Hong Konglu yönetmen ve yapımcı Johnnie To, Linn Ullmann, Nansun Shi kırmızı halıda boy gösterecek isimler olacak.

NURİ BİLGE CEYLAN ÜÇÜNCÜ ALTIN PALMİYE’Yİ ALABİLECEK Mİ?
Festivalde bu yıl yönetmen Nuri Bilge Ceylan, başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Taner Birsel'in paylaştığı "Bir Zamanlar Anadolu’da" filmiyle yine Altın Palmiye için yarışacak.

Yönetmen Ceylan, Cannes Film Festivali'nde daha önce 'Uzak' ile Jüri Büyük Ödülü'nü, 'Üç Maymun' ile de En İyi Yönetmen ödülünü kazanmıştı.

Ceylan'ın rakipleri arasında Almodovar, Malick, Von Trier ve Dardenne kardeşler gibi önemli isimler bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...