Canon 60 milyonuncu EF lensini üretti

Dünyanın lider fotoğraf ekipmanı üreticisi Canon, elektronik odaklı ilk lensi 24 yıl önce üretmişti.

Canon 60 milyonuncu EF lensini üretti

Görüntü çözümlerinde dünyanın lider firmalarından Canon, ilk EF lensinin üretilmesinden 24 yıl sonra 60 milyonuncu EF (electronic focus - elektronik odaklı) lensini üreterek EOS serisinde yeni bir başarıya imza attı.

Canon’un mevcut Elektronik Odak (EF) lensleri serisinde, odak uzunlukları 8 mm – 800 mm arasında değişen 60’ın üstünde model bulunuyor. Bu etkileyici yelpaze içinde, uzman makro, tilt/shift ve balık gözü modelleriyle amatörden profesyonele kadar her türlü fotoğrafçılık düzeyinin ihtiyaçlarına yönelik farklı teknolojiler kullanılıyor.

Consumer Imaging Group’ta Profesyonel Görüntüleme Pazarlama Müdürü olan Kieran Magee basın açıklamasında şunları söylüyor: “60 milyonuncu lensimiz ile, fotoğrafçıları desteklemeyi ve optik tasarımdan elektroniklere ve üretim mühendisliğine kadar teknik inovasyonlara yönelik bağlılığımızı gösterdiğimize inanıyoruz”.

Canon'un Hikaye 1987 yılında EOS sisteminde ilk fotoğraf makinesi olan EOS 650 modelinin üretilmesiyle başladı ve Canon bugüne kadar teknolojide çığır açan sayısız ilerlemeye imza attı.

• 1987 yılında profesyonel spor ve vahşi yaşam fotoğrafçıları için Ultrasonik Motorlu ilk lens EF 300mm f/2.8L USM üretildi.

• 1995 yılında Canon, spor ve vahşi yaşam tutkunları için ilk görüntü sabitleyicili değiştirilebilir lensini, EF 75-300mm f/4-5.6 IS USM’yi üretti.

• 2001 yılında, seyyar spor ve vahşi yaşam fotoğrafçıları için Canon’un ilk çok katmanlı kırınımlı optik elemanlara sahip lensi EF 400mm f/4 DO IS USM üretildi.

• 2008 yılı Canon'un SWC (Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması) özelliğini kullanan ilk lensin, profesyonel manzara fotoğrafçıları için tasarlanan EF 24 mm F/1.4L II USM lensinin üretilmesine tanıklık etti.

• Dünyanın Hibrid IS özellikli ilk lensi, yakın plan makro fotoğrafçılık için geliştirilen EF 100mm f2.8L Macro IS USM, 2009 tarihinde üretildi.

• Kısa bir süre önce, 2010 yılında, Canon dünyanın ilk balıkgözü zum lensini, hem dairesel hem de tam kare görüntüler sunan EF 8-15mm f/4L Balık Gözü USM modelini tanıttı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...