Çapa ve Cerrahpaşa hastaneleri için iflas iddiası

Türkiye'nin en önemli hastanelerinden Çapa ve Cerrahpaşa, iddiaya göre iflasın eşiğinde. Ve yine iddaya göre, yılda 2,5 milyonun üzerinde hastaya hizmet veren bu iki hastane, ödenek verilmezse yıl sonuna kadar kapanabilir.

NTV Haber 04.08.2015 - 17:54

Çapa ve Cerrahpaşa hastaneleri için iflas iddiası

İstanbul Tabib Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez'e göre, yılda 2.5 milyonun üzerinde hastaya poliklinik hizmeti veren, Çapa ve Cerrahpaşa hastaneleri, ödenek verilmezse bu yılın sonunda iflas edebilir.

İddiaya göre, iflasın eşiğinde olan 2 hastanede, ameliyat ve tedavi malzemeleri dahi alınamıyor.

Tabip Odası Başkanı Erez, ameliyat yapacak malzeme bile bulunamadığını belirterek "Bugün Cerrahpaşa'ya gittim kadın doğuma uğradım betadin yani tentürdiyot yokmuş nasıl ameliyat yapalım diye düşünüyorlardı. Peki bu batmanın sonucu ne olur? Kapısına kilit vurulur. Ne zaman vurulur ne kadar dişini sıkar bilmiyorum" dedi.

Erez, "Kötü durumda olduklarını nasıl ifade ederim duvarların dökülmesinden hocaların şikayetinden anlarsınız. Çapa'da bir hocayı aradım yok dediler odası nerede dedim kütüphanede çalışıyor yok dedi odası dökülmekte dediler oturacak vaziyette değil" dedi. 

Erez'e göre, bu iki üniversite hastanesinde verilen eğitimin kalitesi de düşüyor.

Prof. Dr. Erez, "Eskiden özele gidilmez bu iki hastaneye gidilirdi en iyi hocalar oradaydı. Şimdi ben hasta olduğum takdirde gider miyim emin değilim kalite düştüğü için giderek baktığı hasta oranı da düşüyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...