Gezi Parkı eylemleriyle başlayan olayların ardından İstanbul'da görev yapan ve Hakkari, Şırnak ile Tunceli dışında şark görevi çıkan komiser, başpolis ve polislerin tayinleri 1 yıl süreyle durdurulmuştu.

İlişkili Haberler


İddiaya göre, yaklaşık 2 bin polisi ilgilendiren tayinlerin durdurulması kararıyla bazı polis memurları, ailelerini bile gönderdiklerini belirterek durma itiraz etmiş, bazıları da ev tutup eşyalarını bile gönderdikleri için karara tepki göstermişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, polislerin durumunu göz önüne alarak şark tayinlerine isteğe bağlı koşulunu getirdiği öğrenildi.

Alınan karar, polislere kısa mesaj gönderilerek bildirildi.

ÇAPKIN'DAN ZİYARET
Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Taksim'de görev yapan polisleri ziyaret etti.
 
Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde güvenlik önlemi alan polislere ziyarette bulunan Çapkın, burada birim amirleriyle toplantı yaptı.

'HALKIMIZIN SAĞDUYUSU GALİP GELİYOR'
Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Çapkın, "Biz görevimizin başındayız, arkadaşlarımızla birlikte olduk. Türkiye normale döndü aşağı, yukarı, İstanbul da öyle. Halkımızın sağduyusu galip geliyor" dedi.

'TAYİNLERLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK'
Hüseyin Çapkın, İstanbul'da görevli polislerin tayinlerine ilişkin soru üzerine ise, "Tayinlerle ilgili bir sıkıntı yok. Tayini çıkmış ve de bir takım hazırlıklarını yapmış arkadaşlarımızın ilişiğini kesiyoruz. Personel sıkıntımız da yok" ifadesini kullandı.