NTV

Cardone: Başbakanınız beni çok etkiledi

Anadolu Ajansı

Türkiye

'Hasta Siempre Che Guevara' şarkısıyla ünlenen Fransız şarkıcı Nathalie Cardone, ''Başbakanınızın beni çok etkilediğini söylemek İstiyorum. Geçen yıl Gazze halkını savunduğunda çok etkilendim.''

Fransız şarkıcı ve oyuncu Nathalie Cardone, İzmir'in Bayındır ilçesinde gerçekleştirilecek, ''13. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali''ne katılmak için Türkiye'ye geldi.

''Hasta Siempre Che Guevara'' şarkısıyla ünlenen Fransız şarkıcı Nathalie Cardone, THY'nin tarifeli uçağıyla Paris'ten İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi. Havalimanında çiçeklerle karşılanan Cardone, kendisine verilen çiçekleri gazetecilere ve kadın yolculara dağıttı. Cardone, basın mensupları için şarkısından bir bölüm seslendirdi.

Havalimanında Cardone'yi karşılayan ve ''Kültürler Arası El'' adlı projede birlikte çalıştıklarını söyleyen Hasan Yıldırım da sanatçıyla dünya barışı için uğraş verdiklerini anlattı.

BAŞBAKANINIZ BENİ ÇOK ETKİLEDİ
Nathalie Cardone, Atatürk Havalimanı'nda, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında, İzmir'in Bayındır ilçesinde ''13. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali''ne katılarak, 1 Mayıs kutlamaları sırasında festivalde şarkı söyleyeceğini kaydetti.

Cardone, Davos'taki Gazze çıkışıyla gurur duyduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan çok etkilendiğini de belirterek, ''Başbakanınızın beni çok etkilediğini söylemek istiyorum. Geçen yıl Gazze halkını savunduğunda çok etkilendim. O hareketinden dolayı gurur duyuyorum. Ayrıca, festival açılışını beraber yapacağım için de çok mutluyum. Haksızlığa tahammülü olmayan bir başbakanınızın olduğunu görüyorum ve daha güzel günlere doğru ilerlediğinizi söylemek istiyorum'' diye konuştu.

CHE GUVERA'YI 1 MAYIS'TA SÖYLEYECEĞİM
Herkesi festivale beklediğini de ifade eden Fransız sanatçı Nathalie Cardone, ''1 Mayıs konserinde grubumla birlikte ilk defa Türkiye'de şarkılarımı söyleyeceğim. Che Guevara şarkısını ilk söylediğimde 1 Mayıstı, yine 1 Mayısta şarkı söyleyeceğim. Halkın sesini temsil etmeye çalışacağım'' dedi.